تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ دی ۹۵.::. ساعت : ۹:۳۰ ق.ظ

   458 بازدید

فروزان : بودجه امسال این منطقه 189 میلیارد تومان است و برای سال آینده 300 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

جوان پرس : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: شرکت گاز برای برطرف کردن مشکل پتروشیمی ماکو همکاری نمی‌کند و دو سال است این مشکل ادامه دارد.

حسین فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: یک سری از مشکلات زیرساختی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو باید به صورت سیستمی برطرف شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: 2 سال است که زمین و آب مورد نیاز پتروشیمی ماکو آماده است ولی خوراک گاز آن با مشکل پاسکاری روبه‌رو است و برطرف نمی‌شود.

وی بیان کرد: بعد از دو سال هنوز اجازه برداشت سهم جزئی از گاز انتقالی به ترکیه به منطقه آزاد ماکو داده نشده است.

فروزان خاطرنشان کرد: هر آنچه که تصمیم‌گیری آن مربوط به خود منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکوست بلافاصله حل می‌شود ولی هر آنچه که به این سیستم مربوط نیست با مشکل روبه‌رو است و این عوامل سبب می‌شود تا سرمایه‌گذاران خارجی با مشکل مواجه شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: شهرک صنعتی ماکو در وضعیت مطلوبی است و حمایت لازم از صنعتگران مستقر در آن خوب است اما ��ین گونه موارد صنایع کوچک هستند ولی صنایع بزرگ همچون پتروشیمی نیاز به حمایت همه جانبه دارد که عملی نمی‌شود.

فروزان به درآمدهای منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو اشاره کرد و اظهار داشت: سه سال پیش کل درآمد اولیه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو 7 تا 8 میلیارد تومان بود که خوشبختانه اکنون به حدود 200 میلیارد تومان رسیده است.

وی بیان کرد: از مجموع درآمد منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو تاکنون افزود بر 80 درصد آن جذب شده است هزینه‌های جاری منطقه آزاد ماکو کم است چرا که تلاش می‌کنیم از ایجاد هزینه‌های بی‌ثمر پرهیز شود و در حالی که منطقه آزاد ماکو 330 نفر چارت سازمانی دارد با تعداد بسیار کمتری اداره می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو افزود: بودجه امسال این منطقه 189 میلیارد تومان است و برای سال آینده 300 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 99867
یک دیدگاه

  1. احد گفت:

    متاسفانه در این مملکت هر کس ساز خودش را می زند .شرکت گاز بجای اینکخ عامل پیشرفت باشد دارد با این کارهای خودش ضربه به اقتصادکشور می زند .باید مدیریت یک دست وهماهنگ باشد

دیدگاه خود را به ما بگویید.