تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۵۰ ب.ظ

   536 بازدید

شورای شهر با ۷ رای به انحلال ۲ تیم باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه رای مثبت داد.

جوان پرس : عصر امروز بعد از چند هفته جنجال  و بحث ۷ نفر از ۱۰ نفر عضو حاضر شورای شهر ارومیه نسبت به انحلال باشگاه شهرداری ارومیه رای مثبت دادند و ۳ نفر از آنها رای منفی خود را سبد ریختند ؛ موافقین انحلال بر این عقیده اند مشکلات مالی شهرداری ارومیه به حدی جدی شده که جای برای تیم داری و باشگاهداری باقی نمی ماند و مدیریت شهری ارومیه بجای اینکه بر روی ورزش والیبال و تیم داری هزینه کند حقوق معوق کارکنان و کارگران شهرداری را پرداخت نماید این در حالی است که همه شهرداری های کشور با یک بحران مالی شدیدی دست و پنجه نرم می کنند.

بنا به اخبار اعلامی، رسول اصغرزاده، خلیل‌پور و پیری مخالفین انحلال باشگاه وعلیزاده امامزاده، پناهی، بخشایشی، ابراهیمی، نقشین، حاتمی و پاکی موافقین انحلال باشگاه بوده اند.

حال شورای شهر ارومیه که اقدام به تصویب این مساله کرده است باید منتظر رد یا تائید فرمانداری شهرستان باشد تا نظر نهایی خود را اعلام کند ؛ اگر فرمانداری رد کند و شورا کماکان بر تصمیم خود مصر باشد کار به تصمیم اصلی هیات حل اختلاف یعنی نظر مقام اول استان می ماند تا نظر نهایی خود را اعلام دارد.

اظهار نظر استاندار آذربایجان غربی

هر چند استاندار آذربایجان غربی امروز در گفتگو با ایرنا اعلام کرده : در حال حاضر، زمان خوبی برای انحلال باشگاه شهرداری ارومیه نیست و باید ماه ها پیش چنین تصمیمی اعلام می شد.

محمدمهدی شهریاری افزود: باشگاه شهرداری ارومیه با تصمیم اعضای شورای شهر، مسوولیت تیم داری در لیگ برتر والیبال را بر عهده گرفته است و نباید در این برهه زمانی از این مسوولیت شانه خالی کند.

وی بیان کرد: باشگاه شهرداری ارومیه توقعاتی در نزد هواداران و جوانان والیبال دوست شهر ارومیه ایجاد کرده و در حالی که باید به آغاز تمرینات و آماده سازی تیم بپردازد، خبر از انحلال و تعطیلی به میان آمده است.

او ادامه داد: اگر قرار بود اعضای شورای شهر و شهرداری ارومیه تصمیم به انحلال باشگاه بگیرند، این پیشنهاد باید پیش از این با قاطعیت مطرح می شد و شهرداری نباید در این برهه زمانی از تعهدات خود صرف نظر کند.

استاندار آذربایجان غربی در پاسخ به این سوال که در صورت عملی شدن انحلال باشگاه، استانداری تا چه حد می تواند برای حضور تیم والیبال ارومیه در لیگ برتر کشور کمک کند، گفت: استانداری، توانایی محدودی در اختیار دارد و نمی تواند تیم داری کند ولی برای حضور این تیم در لیگ برتر تلاش می کنیم.

محمد حضرت پور : تابع تصمیم شورای شهر هستیم

محمد حضرت پور شهردار ارومیه هم هنوز بعد از تصویب این انحلال هیچ گونه اظهار نظری نکرده و صبح امروز در خصوص وضعیت کنونی به برنامه رادیویی شهریمیز گفت: اقدامات شهرداری ارومیه در حوزه تیم قانونی و بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر که آنهم به تایید فرمانداری رسیده است.

وی افزود: برخی از اعضای شورای شهر با توجه به مشکلالی مالی شهرداری و پرسنل موضوع انحلال باشگاه را مطرح کردند.

شهردار ارومیه ابراز داشت: اعضای شورای اسلامی شهر نماینده مردم در پارلمان شهری هستند و بیان مشکلات شهرداری نیز از دغدغه های مردم است.

حضرت پور تصریح کرد: در موضوع انحلال باشگاه تابع تصمیم شورای شهر هستیم.

شهردار ارومیه تاکید کرد:این موضوع تلنگری بود بر اینکه ادارات و نهاد های مختلف از والیبال ارومیه حمایت کنند چرا که مردم ارومیه از والیبال جدا نمی شوند.

اجازه انحلال باشگاه شهرداری ارومیه به کسی داده نمی‌شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس هم اخیرا اعلام کرده بود : باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه به کار خود ادامه می‌دهد چراکه ارومیه بدون والیبال و والیبال بدون ارومیه معنا ندارد و در این میان به کسی اجازه داده نخواهد شد این تیم را منحل کند.

نادر قاضی پور در پاسخ به سؤالی در مورد انحلال باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه اظهار داشت: ارومیه بدون والیبال و والیبال بدون ارومیه معنا ندارد چرا که ارومیه پایتخت والیبال کشورمان است.

وی خاطر نشان کرد: والیبال ارومیه در همه میادین سخنی برای گفتن دارد به گونه‌ای وقتی که تیم‌های جوانان، نوجوانان و بزرگ سالان وقتی در رقابت‌هایی حضور دارند بدون شک چند تن از بازیکنان ارومیه‌ای نیز در قالب تیم ملی کشورمان در رقابت‌ها حضور دارند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد کردن این موضوع و گفت‌وگوی خود با اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: تمامی افتخارات و آوازه والیبال ارومیه با زحمات بسیاری به دست آمده است و به زودی اجازه نمی‌دهیم این افتخارات از بین برود.

وی با اشاره به تیم دسته یکی ارومیه در رقابت‌های فوتبال تصریح کرد: این تیم را با رقم ۵ میلیارد تومان از همدان از ما خواستند ولی چنین اقدامی را انجام ندادیم و به صورت رایگان به تربیت بدنی ارومیه اهدا کردیم و از دیگر اقدامات انجام شده می‌توان به عفو یک میلیارد از بدهی‌های باشگاه شهرداری ارومیه اشاره کرد از این رو به والیبال کمک خواهیم کرد.

قاضی پور تصریح کرد: در همه حال پشتیبان ورزش شهرمان هستیم به شرطی که هزینه‌های اضافی در تیم ایجاد نشود و باید محدودیت‌ها را در نظر گرفت.

وی یادآور شد: امیدواریم این افتخار مردم ارومیه بتواند امسال در لیگ برتر والیبال خود را نشان دهد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پرداخت حقوق به کارکنان شهرداری موضوعی است که برای انحلال پیش می‌کشند ولی باید هزینه‌های اضافی از بین برود.

مخالف تیم‌داری شهرداری ارومیه در رده‌های حرفه‌ای هستیم

محمدرضا علیزاده امامزاده عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در گفت‌و‌گو با خبرنگارن در خصوص انحلال باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه گفت:بسیاری از مصوبه‌های غیر‌قانونی شورای شهر در فرمانداری ارومیه رد شده است ، اگر مصوبه انحلال باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری ارومیه مورد تائید فرمانداری قرار نگیرد، موضوع به هیئت حل و اختلاف استانداری آذربایجان‌غربی خواهد رفت.

وی ادامه داد : پاسخ‌دهی هیئت حل و اختلاف ۲ الی ۳ ماه زمان می‌برد و همیاری شهرداری بهترین پوئن در این زمینه است تا با ارائه امتیاز از سوی استانداری تیم منتقل شده و مردم ارومیه نیز بدون تیم والیبال نمانند.

علیزاده تصریح کرد : با اینکه مخالف تیم‌داری شهرداری ارومیه در رده‌های حرفه‌ای هستیم اما در عین حال عاشق والیبال هستیم و انتظار داریم تا بخش خصوصی وارد تیم‌داری شود و در صورت حضور بخش خصوصی حمایت قاطعی از آن‌ها خواهیم داشت

سرانجام این انحلال

در سوی دیگر، هواداران والیبال ناامید از شورای شهر و شهرداری ارومیه در شبکه های اجتماعی از محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه ‌های ماشین‌ سازی، تراکتورسازی و گسترش فولاد تبریز درخواست یاری کرده اند.در این بین تنها گروهی که شاید از انحلال این باشگاه در شبکه های اجتماعی استقبال کرده اند، بسیاری از کارکنان شهرداری ارومیه می باشند که چندین ماه است حقوق خود را دریافت نکرده و به آنها وعده داده شده انحلال باشگاه زمینه را برای پرداخت معوقات آنها فراهم خواهد کرد.

برخی ها معتقدند با هزینه ۶۰ میلیاردی باشگاه که در چند سال اخیر صرف شده می توانستیم حقوق چندصد کارگر را پرداخت کنیم ؛ حال باید دید و به انتظار نشست سرانجام این مصوبه به کجا ختم خواهد شد ؟ اعضای موافق حاضر به امضای نظر خود خواهند بود و اینکه فرمانداری مهر تائیدی بر این انحلال خواهد کشید یا کار به هیات حل اختلاف استان و نظر نهایی استاندار خواهد رسید و اینکه چگونه رضایت مردم ارومیه ، کارگران شهرداری و علاقمندان در این تصمیم جلب و جذب خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116564
دیدگاه خود را به ما بگویید.