تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۸:۰۵ ق.ظ

   168 بازدید

بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی گفت: شب گذشته پای یک مرد 45 ساله اهل روستای 'قلعه رش' این شهرستان بر اثر انفجار مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی قطع شد.
جوان پرس : بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی گفت: شب گذشته پای یک مرد 45 ساله اهل روستای ‘قلعه رش’ این شهرستان بر اثر انفجار مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی قطع شد.
“ناصر یوسفی” روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه مین های دوران جنگ تحمیلی هنوز در برخی از مناطق مرزی وجود دارد، اظهار کرد: این مرد 45 ساله /خضر.م/ در حال چرای گوسفندان یکی از دیگر از اهالی روستا در منطقه ییلاقی ‘ باژار’ به روی مین رفته است.
وی افزود: این شخص که دارای سه فرزند پسر و یک دختر بوده، در زمان حاضر در بیمارستان مهاباد بستری است و با وجود قطع شدن مچ پای راستش در شرایط مطلوب جسمانی قرار دارد.
به گزارش ایرنا وسعت مناطق آلوده به مین در سردشت یکهزار و 935 هکتار و متوسط میزان تلفات انسانی از سال 1392 تاکنون سه مجروح و یک شهید یا فوتی است؛ این حادثه اولین انفجار مین در بخش مرکزی شهرستان سردشت طی سال جاری است.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107456
دیدگاه خود را به ما بگویید.