تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۴ ق.ظ

   178 بازدید

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی از اهتمام ویژه دولت در بهره گیری از توان و ظرفیت زنان در پست های مدیریتی خبر داد.

جوان پرس : معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی از اهتمام ویژه دولت در بهره گیری از توان و ظرفیت زنان در پست های مدیریتی خبر داد.

 علیرضا رادفر در ششمین جلسه کارگروه زن و خانواده که در موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه برگزار شد ، گفت: یکی از مهمترین و اساسی ترین مشکلات و معضلات جوانان و به تبع آن زنان اشتغال است و یکی از مهمترین دغدغه های دولت برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال است.

رادفر افزود: دولت اهتمام ویژه ای دارد تا با ایجاد امکانات و فراهم نمودن فرصت های برابر بیش از گذشته از ظرفیت و توان بانوان درپست های مدیریت بهره گیرد و بر این امر تاکید دارد تا در زیر مجموعه های دولتی نیز این امر مورد لحاظ و توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: سیاست دولت در خصوص اشتغال زنان تاکید بر توسعه و ترویج مشاغل خانگی است و مقرر شده تا با پرداخت تسهیلات،مشاغل خانگی حفظ شود.

شهلا تاجفر مدیرکل زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه برخورداری از حقوق و فرصت های برابر با مردان را از حقوق زنان عنوان نمود و در این راستا با اشاره به سیاست ها و قوانین موجود در خصوص اشتغال زنان ، بر ضرورت توجه به این امر بیش از گذشته تاکید کرد.

تاجفر همچنین به مشکلات ، مسائل و آسیب پذیری زنان اشاره کرد و در ادامه از برگزاری همایش زنان ، اشتغال و چالش های پیش رو با رویکرد حقوق شهروند در سال 97 خبر داد.

بررسی و تصویب طرح غربالگی و آگاه سازی شاغلین دستگاههای اجرایی به منظور پیشگیری از سرطانهای شایع در زنان و مردان و بررسی ساماندهی وضعیت خانواده های زندانیان ارومیه دیگر دستور جلساتی بود که امروز طرح و پس از ارائه گزارشهای لازم مورد تصویب قرار گرفت .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110953
دیدگاه خود را به ما بگویید.