تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۱۵ ق.ظ

   560 بازدید

فقط 2 روز تا روز سرنوشت ؛ پر واضح است شوراي اسلامي شهري مانند اروميه پيش از آنکه محملي براي دورهمي هاي حزبي ، جناحي ،باشگاهي و تنازعات سياسي و گروهي باشد

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : امروزه بازار انتخابات داغ شده و كمتر از چند روز ديگر سرنوشت مرد دوازدهم و شوراهاي شهر و روستا مشخص خواهد شد ، هر چند در اين اثنا ناملايمات وبي مهري هاي هم در عرصه تبليغات وانتخابات ازسوي برخي از كانديداها و طرفدارانشان ديده مي شود و عليرغم همه ي تاكيدات رهبري وموازين قانوني مورد نظر خلاف اين مسئله نمودار شده و افكار عمومي را مغشوش مي نمايد.
رسانه ها بدون جانبداري و طرفداري از طيف و جناح خاصي بايد در جهت مشاركت حداكثري ، وفاق اجتماعي و انتخاب اصلح با محوريت اتحاد و يكپارچگي قدم بردارند . انتخابات فرايندي است كه براي برگزيدن دولت و مسائل پيش رو بكار برده مي‌شود. انتخابات يك تفويض اختيار و يك سپردن امانت و مسئوليت است، حضور مردم و كم و كيف آن باعث شكل‌گيري ديپلماسي عمومي مي‌شود و در مواردي قدرتي فراتر از دستگاههاي بوروكراتيك را براي كشورها به ارمغان مي‌آورد. يك انتخابات درست، يك دولت مقتدر، عزت‌مدار، شجاع و هوشيار مي‌تواند با كاركرد خود بسياري از سياست‌هاي جهاني وداخلي را تغيير دهد و موجي را در جهان ايجاد كند كه تمام دستگاههاي حاكم و رسانه‌هاي وابسته به آن را به دنبال خود بكشاند. انتخابات فرايندي است كه براي برگزيدن دولت توانمند بكار برده مي‌شود. انتخابات يك تفويض اختيار و يك سپردن امانت و مسئوليت است.
در جمهوري اسلامي ايران هم انتخابات به عنوان مظهر آزادي، حق انتخاب و مشاركت عمومي در اداره امور و سرنوشت خود نهادنيه گرديده است.اما انتخابات در كشور ما يك تفاوت جوهري با آنچه در غرب با عنوان دموكراسي انجام مي‌شود دارد و آن اين كه در جمهوري اسلامي يك الگو و مدل نوين با عنوان مردم سالاري ديني شكل گرفته است كه متكي بر ايمان و آموزه‌هاي اسلامي است. مردم حضور خود را يك حق ملي مي‌دانند و به عنوان يك تكليف شرعي و ديني به مشاركت در انتخابات مي‌نگرند.
عوامل و عناصر زمينه‌ساز سلطه استعمار و استبداد در اين كشورها هم آرامش و امنيت وهم رفاه و پيشرفت را از مردم گرفته‌اند و چشم‌اندازي نامشخص در برابر كشور خود قرار داده و از سوي ديگر عوامل دلسوز و مدافع مصالح ملي در نهايت سختي و مشقت قرار گرفته‌اند. مردم استان و اروميه انتخاب سختي پيش رو دارند اما انتخاب شوراي سالم، کارآمد و متعهد غيرممکن نيست. اي کاش از داوطلبان عضويت در شوراي شهر مانند داوطلبان نمايندگي در مجلس خبرگان که آزمون کتبي و شفاهي فقهي مي دهند، در زمينه آشنايي با وظايف خود، قوانين شهري و آيين نامه ها و ميزان اشراف به مسائل شهري و امور مربوط به عمران و شهرسازي آزموني گرفته مي شد تا خيال مردم حداقل از اين بابت راحت باشد که به افرادي قرار است راي بدهند که حداقل ها را در خصوص وظايف، قوانين، مسائل و مشکلات شهري مي دانند نه اين که کانديداها براي مردم نقش هندوانه دربسته داشته باشند و اينكه در هر حوزه اي اظهار نظر بكنند!
ذکر اين نکته ضروري است که انتخاب افراد کارآمد،متخصص، متعهد و با انگيزه به عنوان تصميم گيران حوزه مديريت شهري کمک شاياني به ارتقاء و بهبود ظرفيت هاي خرد و کلان موجود شهرمي کند.پر واضح است شوراي اسلامي شهري مانند اروميه پيش از آنکه محملي براي دورهمي هاي حزبي ، جناحي ،باشگاهي و تنازعات سياسي و گروهي باشد ؛بايستي محل رويش جوانان و نيروهاي مومن، متعهد، متخصص براي توسعه ،پيشرفت وآباداني شهري در مردمان اين ديار و شهرستان دانست.به هر حال فراموش نشود همه مردم به طور غيرمستقيم در اتفاقات خوب و بد آينده شهر مسئولند.
اميدواريم مردم هميشه يكبار ديگربراي پاسداشت اين رشادتها وپيروزهاي كه در دوار گذشته توسط دولتهاي پيشين حاصل شده ومهمتر از همه آن حمايت ومشاركت هميشگي مردم در صحنه بتوانيم انتخابات دوازدهم رياست جهموري و پنجم شوراها را نيز با سلامت تمام وبا انتخاب رئيس جمهوري اصلح ( مردمي ، توانمند ، پاك ، مخلص ، خدمتگذار ،بي طرف ، قانونمدار،ساده زيست ، با كفايت ، كاردان و….) ايران را در مسير توسعه وپيشرفت كمك نماييم و در حوزه مديريت شهري افرادي پاك ، شجاع ، آزاد انديش و مستقل براي تسريع در توسعه و عمران و آباداني شهر انتخاب نمايند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 104433
دیدگاه خود را به ما بگویید.