تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۳ ب.ظ

   226 بازدید

انتقاد محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی از ناهماهنگی برخی از دستگاه‌های اجرایی در ارائه خدمات به مردم و ارباب رجوع

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال جدید، توصیه ها و تاکیداتی را خطاب به مدیران استان مطرح کرد.

محمد مهدی شهریاری در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال جدید که عصر امروز در محل استانداری برگزار شد، از تلاش ها و خدمات دستگاهها در خدمت رسانی به مسافرین و شهروندان در ایام نوروز قدردانی کرد.

وی همچنین به خسارات ناشی از وقوع تندبادها در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این تندبادها، استان خسارات زیادی را متحمل شد و نشان داد که ما در بحران ها کم و کاستی هایی زیاد و امکانات کمی را داریم که باید در جهت ارتقای توانمندی و امکانات استان برای مقابله و به حداقل رساندن آسیب ها و خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه برنامه ریزی کنیم.

شهریاری از خبرنگاران و رسانه های استان نیز قدردانی کرد و گفت: از همه خبرنگاران که در طول سال گذشته اخبار و رویدادهای استان را پوشش داده و بویژه در جهت معرفی استان تلاش کردند تشکر می کنم؛ امیدوارم این همکاری ها در سال جدید نیز در جهت رشد و توسعه استان تداوم داشته باشد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به شعار سال جدید اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری سال 97 را به نام سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری نمودند که امیدواریم با همکاری مردم، مسئولین و تولیدکنندگان ضمن تحقق شعار سال، زمینه رونق اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و رفع مشکل رکود واحدهای تولیدی بیش از پیش فراهم شود.

شهریاری اضافه کرد: واحدهای تولیدی استان برای اینکه حضور خود را در بازارهای داخلی و بین المللی حفظ کنند باید خود را به تکنولوژی های روز دنیا مجهز کنند.

وی گفت: ارتقای کیفیت و کاهش قیمت تمام شده، استقبال مردم را برای خرید کالا افزایش می دهد؛ بدون تردید اگر کالای تولیدی داخل کیفیت مناسبی داشته باشد، مردم خرید کالای ایرانی را به کالای خارجی ترجیح خواهند داد.

رییس شورای اداری استان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات و تدابیر دولت برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: دولت تسهیلات و برنامه های زیادی را برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته که یکی از آنها تسهیلات رونق تولید است؛ سهم استان آذربایجان غربی از این تسهیلات 900 میلیارد تومان است که تاکنون 400 میلیارد تومان آن پرداخت و مابقی باید تا تیر ماه سال 97 پرداخت شود.

شهریاری افزود: 700 میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال فراگیر، 500 میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی، تسهیلات مربوط به مشاغل خانگی و… از دیگر برنامه های دولت در جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است که از مدیران و فرمانداران می خواهم با برنامه ریزی های لازم، این اعتبارات را بر اساس زمان بندی انجام شده جذب کنند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین توسعه گردشگری را از دیگر اقدامات مهم در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: با ایجاد یک خانه بوم گردی در هر روستا در استان 10 هزار شغل ایجاد می شود؛ لازم است در این خصوص نیز مدیران مربوطه برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

وی در ادامه از تمامی مدیران کل خواست شاخص ها و همچنین برنامه های خود را برای ایجاد اشتغال در سال 97 تهیه و گزارش آن را به معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ارائه کنند.

شهریاری همچنین به وجود برخی ناهماهنگی های بین دستگاهی در استان اشاره کرد و افزود: طی ماه های گذشته شاهد برخی ناهماهنگی ها بین دستگاههای استانی بودیم؛ با برنامه ریزی منسجم و با تعامل و هماهنگی بین دستگاه ها بسیاری از مسائل و مشکلات به راحتی قابل حل است و از مدیران می خواهم این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

او در رابطه با انتصاب مدیران در شهرستان ها نیز گفت: مدیران کل در انتصاب مدیران در شهرستان ها حتما هماهنگی لازم را با فرمانداران بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان ها انجام دهند.

وی همچنین از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان خواست در سفرهای خود به شهرستان ها حتما فرمانداران را در جریان امر قرار دهند و با فرمانداران هماهنگی های لازم را انجام دهند.

شهریاری اضافه کرد: مدیران کل دستگاههای اجرایی استان لازم است برای رسیدگی به مسائل و مشکلات در شهرستان ها حضور پیدا کنند؛ متاسفانه تا حدودی در این خصوص کوتاهی های صورت گرفته که امیدواریم در سال جدید جبران شود.

انضباط کاری و حضور به موقع در ادارات، نظم و پوشش مناسب اداری و رعایت عدالت در توزیع امکانات به دور از هرگونه تعصب از دیگر موارد مورد تاکید مقام عالی استان در این جلسه بود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از فرمانداران خواست تاسیس شهرداری در روستاهای بالای 5 هزار خانوار را پیگیری کنند.

شهریاری در ادامه گفت : امیدواریم در سال جدید با استفاده از ظرفیت های موجود و با تکیه بر وحدت و همدلی، بتوانیم گام های اساسی تری در جهت رفاه و معیشت مردم عزیز استان برداریم.

وی در پایان در خصوص شیوه برگزاری جلسات شورای اداری نیز گفت: جلسات شورای اداری باید دستور جلسه داشته باشد و مدیران با آگاهی کافی در این جلسات حضور پیدا کنند تا بتوانیم بصورت موردی و مشخص برای رفع مشکلات استان تصمیم گیری کنیم.

معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی هم در این جلسه گفت : برای ماندگاری تولید، ما دولتی ها باید زمینه تولید ارزان را فراهم کنیم.

رضا حسینی افزود : تولید در یک فضای رقابتی اتفاق می‌افتد و برای آنکه تولید کشور رقابتی شود، ما دولتی ها الزام داریم که شرایط را برای تولید کننده ها آسان کنیم و در کنار آن بخش خصوصی باید از تکنولوژی های خوب دنیا استفاده کنند .

وی تاکید کرد : اگر ورود جدی به همکاری و تعامل بخش خصوصی و دولتی داشته باشیم ماموریت های خود را با موفقیت به پایان خواهیم رساند.

تقی کهوریان معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی هم در این جلسه به تشریح برنامه های عمرانی با تاکید بر تحقق شعار سال پرداخت.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز از بازدید ۲۰۰ هزار نفر در قالب راهیان نور در سطح استان در ایام عید خبر داد و بر توسعه گردشگری جنگ تاکید کرد

سرهنگ جلیل وحیدی افزود : ۱۱ هزار و ۳۵۵ نفر از اقشار مختلف مردم استان در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند

حضرتی پر رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی هم گفت : از ابتدای طول عمر دولت تدبیر و امید تاکنون میزان اعتبارات عمرانی از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۷۱۷ میلیارد تومان اضافه شده است.

جباري مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي نیز گفت : ١٩ دستگاه اجرايي در قالب ١٠ كميته اجرايي، ستاد سفرهاي استان را در نوروز ٩٧ براي استقبال از مسافران نوروزي ياري كردند.

امیر کریمی فرمانده لشکر ۶۴ پیاده ارومیه هم از برگزاری همایش دریای نور همزمان با یادواره شهدای عملیات کربلای ۷ و شهادت شهید شیرازی در ۲۱ فروردین ماه خبر داد.

 پایان بخش اولین جلسه شورای اداری استان دیدار نوروزی استاندار آذربایجان غربی به همراه معاونین با اعضای شورای اداری و مدیران استانی بود.

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A1391_SH_FG01024_g-1001.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A1391_SH_FG01024_g-1016.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A1391_SH_FG01024_g-1005.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A1391_SH_FG01024_g-1009.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A1391_SH_FG01024_g-1008.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A1391_SH_FG01024_g-1010.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A1391_SH_FG01024_g-1006.JPG

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113106
دیدگاه خود را به ما بگویید.