تاریخ انتشار :شنبه ۵ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱:۱۴ ب.ظ

   252 بازدید

بر اثر وقوع سیل در دهستان پسوه پیرانشهر یک کودک سه ماه جان خود را از دست داد و اطلاع رسانی وقوع سیل توسط چوپانها حجم خسارت را کاهش داد.

جوان پرس : بر اثر وقوع سیل در دهستان پسوه پیرانشهر یک کودک سه ماه جان خود را از دست داد و اطلاع رسانی وقوع سیل توسط چوپانها حجم خسارت را کاهش داد.

در ادامه فعالیت ابرهای باران زا در مناطق غربی کشور و بویژه شهرستان های جنوب استان آذربایجان غربی ، متاسفانه نیمه شب جمعه (۴ خردادماه) بر اثر وقوع سیل در دهستان پسوه از توابع بخش لاجان پیرانشهر یک کودک سه ماهه جان خود را از دست داد.

در پی بارش شدید باران که بیشتر از نیم ساعت طول نکشید متأسفانه سیل با سرعت و شدت باور نکردنی از کوهستان های اطراف این دهستان به سمت روستای پسوه جاری شد و در چند لحظه باعث ویرانی بسیاری از منازل و خانه های واقع شده در مسیر و همچنین وارد کردن خسارات سنگین مالی به ادوات کشاورزی و خودروهای سواری شد.

بنا به اظهار چند نفر از شاهدان عینی ماجرا، شدت سیل و جاری شدن گل و لای ناشی از سیلاب از کوههای اطراف پسوه به حدی شدت داشت که اگر خطر وقوع سیل توسط چند نفر از چوپانهای روستا که در کوههای اطراف شاهد وقوع سیل بطرف روستا بودند، اعلام نمی شد بدون شک ابعاد ویرانی این واقعه در بعد جانی و مالی بسیار سنگین تر از وضعیت فعلی بود.

در این حادثه چند کودک پس از قرار گرفتن در مسیر سیل با تلاش نیروهای مردمی از مرگ حتمی نجات پیدا کردند اما متأسفانه یک کودک سه ماهه پس از مفوقد شدن سرانجام با تلاش های بی وقفه نیروهای مردمی و امدادی حاضر در صحنه در حالی که جان خود را از دست داده بود، در میان گل و لای ناشی از سیل پیدا شد و جسد بی جان وی تحویل نیروهای امدادی هلال احمر شهرستان شد.

از همان لحظات اولیه وقوع سیل در روستای پسوه تمامی تیمهای امداد و نجات شهرستان بهمراه فرماندار ، بخشدار لاجان ، هلال احمر پیرانشهر ، شهرداری شهر گردکشانه ، دهیاری روستا ، راهداری شهرستان ، نیروهای ارتشی مستقر در شهر گردکشانه و تیمهایی از هلال احمر شهرستان اشنویه با امکانات و تجهیزات لازم جهت امداد رسانی به سیل زدگان روستا اعزام شدند و با حضور در محل حادثه نسبت به امداد رسانی به اهالی روستا اقدام کردند.

شایان ذکر است که شدت وقوع سیل در لحظات اولیه به حدی بود که علاوه بر قطعی برق و گاز روستا ، باعث ایجاد رعب و و حشت در بین ساکنان روستای پسوه شده بود که در نتیجه ان بسیاری از مردم مجبور به ترک خانه ها و منازل مسکونی خود شدند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114350
دیدگاه خود را به ما بگویید.