وزارت کشور به داد قانون مدیریت واحد یکپارچه شهری برسد | جوان پرس
تاریخ انتشار :یکشنبه 18 ژوئن 17.::. ساعت : 9:45 ق.ظ

   226 بازدید

اصغرزاده : اگر مدیریت واحد یکپارچه شهری عملیاتی شود آن موقع شهرداری متولی اصلی حل همه این مسائل و مشکلات خواهد بود و آن موقع اگر شهرداری نتواند این مسائل را حل کند ما شهردار را استیضاح خواهیم کرد.

جوان پرس : عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: قانون یکپارچه شدن مدیریت شهری در دالان‌های وزارت کشور مانده است.

رسول اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، گفت امروز مشکلات عدیده فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و … در شهر وجود دارد یکی از اصلی‌ترین علت‌های عدم برطرف این مشکلات عدم یکپارچه شدن مدیریت شهری است تا زمانی که مدیریت شهری به صورت واحد و یکپارچه نشود این مشکلات را خواهیم داشت.

وی افزود: در قانون آمده است که از محل فروش بنزین ۱۰ درصد فروش باید به حساب شهرداری‌ها واریز شود بنزین زمانی که 100 تومان بود این قانون تصویب شد امروز که قیمت بنزین ۱ هزار تومان است هم متاسفانه همان ۱۰ تومان واریز می‌شود  و اصلا افزایش پیدا نکرده است.

این مسئول ادامه داد: باید ۶۰ درصد جرایم راهنمایی و رانندگی به حساب شهرداری‌ها واریز شود که درصد این وجوه واریزی بسیار کمتر از درصد مصوب قانون است، در مدت این چهار سال باید از وجوه متمرکز مالیات بر ارزش افزوده درصدهایی به حساب شهرداری واریز می‌شد که این امر هم محقق نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: اولین دیدار شوراهای شهر و روستا در این دولت با رئیس جمهور در تاریخ ۹ اردیبهشت ۹۳ صورت گرفت در آن جلسه روحانی صراحتا گفت که ما دو لایحه در مورد یکپارچه کردن مدیریت شهری و درآمدهای پایدار شهرداری‌ها در هیات دولت آماده کرده‌ایم که  به مجلس ارائه کنیم ولی امروز که چهار سال از آن قانون می‌گذرد هنوز این لوایح از ‌دالان‌های تاریک و مرموز وزارت کشور بیرون نیامده است، این کار صورت نگرفته چون سازمانی به نام سازمان همیاری شهرداری‌ها هست.

وی گفت: لوایحی شبیه لوایح مذکور تنها در این دولت بر جای نمانده است در هشت سال دولت قبل و هشت سال دولت اصلاحات هم چنین لوایحی تصویب شد ولی عملیاتی نشد در لایحه برنامه سوم و چهارم و پنجم توسعه تاکید شده بود که ۲۳ وظیفه قابل واگذاری به شهرداری‌ها باید تا اتمام برنامه واگذار شود این لایحه‌‌ها را شورای شهر تصویب نکرده بود دولت آنها را تنظیم و مجلس نیز آنها را تصویب کرده بود و باید عملیاتی می‌شد که متاسفانه هنوز هم با وجود اتمام سه برنامه قبلی و ورود به برنامه ششم اجرایی نشده است.

اصغرزاده گفت: اگر مدیریت واحد یکپارچه شهری عملیاتی شود آن موقع شهرداری متولی اصلی حل همه این مسائل و مشکلات خواهد بود و آن موقع اگر شهرداری نتواند این مسائل را حل کند ما شهردار را استیضاح خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105248
دیدگاه خود را به ما بگویید.