تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۱:۰۷ ب.ظ

   172 بازدید

سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: خرید کالای خارجی باید به خط قرمز ایرانیان تبدیل شود زیرا خرید و مصرف آنها به معنی ایجاد اشتغال برای جوانان خارجی و بی توجهی به نیروی کار داخلی است.

جوان پرس : سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: خرید کالای خارجی باید به خط قرمز ایرانیان تبدیل شود زیرا خرید و مصرف آنها به معنی ایجاد اشتغال برای جوانان خارجی و بی توجهی به نیروی کار داخلی است.

نادر قاضی پور در گفت و گو با ایرنا، خرید کالای خارجی را موجب متضرر شدن اقتصاد کشور دانست و افزود: رشد نرخ بیکاری، پایین آمدن ضریب امنیت اقتصادی، بروز ناهنجاری‌های اخلاقی و رکود اقتصادی حاصل بی توجهی برخی از مردم به خرید کالای ایرانی است.
به گفته وی وقتی مردم شاهد عرضه کالاهای باکیفیت داخلی در بازار هستند، نباید سراغ کالای خارجی بروند و بازار 80 میلیون نفری ایران را در اختیار کشورهای بیگانه قرار دهند.
وی ادامه داد: خرید و مصرف کالای ایرانی چرخ واحدهای تولیدی را به حرکت در می آورد و به ایجاد اشتغال، تولید ثروت، افزایش سرانه درآمد و رفاه بیشتر مردم منجر می شود.
نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با تاکید بر اینکه تحقق شعار سال با کاهش آسیب های اجتماعی ارتباط مستقیم دارد، افزود: فرهنگ خرید کالای ایرانی باید به شکل های مختلف از سوی رسانه های ارتباط جمعی، نهادهای فرهنگی و اقشار مختلف جامعه اشاعه شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به وظایف تولیدکنندگان در مسیر تحقق این شعار اشاره کرد و افزود: تولیدکنندگان باید از تولید کالای بی کیفیت خودداری کنند و توجه داشته باشند که ‘ایرانی جنس بی کیفیت نخواهد خرید’.
قاضی پور کاهش سود بانکی، کنترل واردات، مقابله با قاچاق، سرمایه‌گذاری در بخش‌های دارای مزیت و زیرساختی، افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل و کاهش مالیات بر ارزش افزوده برای کالاهای ایرانی را بخشی از اقدامات مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از کالای ایرانی برشمرد.
نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با تاکید بر احیای واحدهای تولیدی، اظهار کرد: حمایت از واحدهای تولیدی باید در اولویت قرار گیرد و تولیدکنندگان در دریافت و پرداخت تسهیلات دچار بروکراسی های اداری نشوند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس کنترل واردات و مقابله با قاچاق را از ابزارهای مهم برای حمایت از تولید داخلی عنوان کرد و گفت: مقابله با واردات بی رویه و قاچاق کالا باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.
وی نابودی تولید داخلی، ایجاد اشتغال کاذب، ضعیف شدن انباشت کالا، ورشکستگی صنایع داخلی، گریز سرمایه‌های قابل بازده و از بین رفتن فرصت های شغلی را از جمله پیامدهای پدیده شوم قاچاق برشمرد و گفت: مقابله جدی با این پدیده گام موثری در رونق روزافزون تولید داخلی است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113160
دیدگاه خود را به ما بگویید.