جوان پرس : رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی به همراه مدیران کل دفتر امور اقتصادی استانداری و دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری از بخش های مختلف کارخانه ایران پاش ارومیه به مدیریت دکتر میرقاسم میرزاده بازدید کردند.

در این بازدید حسینی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معطم رهبری، محوریت اصلی برنامه های حوزه اقتصادی استان را حمایت از تولید کنندگان کالای ایرانی عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه های استان در این زمینه،  حمایت از تولید کنندگان استان در راستای تولید کالای با کیفیت و رقابت پذیر با کالاهای خارجی و همچنین کاهش هزینه های تولید است .

وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی موظف به آماده کردن فضای کسب کار و کاهش فرایند اداری در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی هستند.

وی ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری ، ایجاد سامانه ویژه برای رسیدگی به شکایت های فعالان بخش خصوصی ، را از جمله برنامه های استان برای حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد.

در پایان این بازدید از پانل های پیش ساخته ویژه واحد های مسکونی محصول جدید کارخانه ایران پاش ارومیه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی رونمایی شد.

 میر قاسم میرزاده متولد سال 1334 در روستای شهیدپرور و انقلابی “پر” در فاصله 20 کیلومتری شهرستان ارومیه است.وی مدرک دکترای اقتصاد و بازرگانی از خارج از کشور را دارد.میرزاده به عنوان یکی از خودساخته ترین فعالان اقتصادی آذربایجان غربی، در دو دهه اخیر نام خود و محصولات واحد تولیدی اش را در بین برترین چهره ها و واحدهای تراز اول صنعتی کشور تثبیت کرده و همزمان توفیقات او در زمینه ساخت مخازن پلی اتیلن از او یک چهره صنعتی جهانی ساخته است.او در سال 66 واحد تولیدی صنعتی “ایران پاش” را به تعبیر خود در آلونکی به ابعاد 2 در 2 متر راه اندازی کرد اما امروز این واحد تولیدی به عنوان بزرگترین کارخانه تولید کننده مخازن پلی اتیلن در جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.