تاریخ انتشار :یکشنبه 3 آگوست 14.::. ساعت : 9:02 ق.ظ

   429 بازدید

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانه گفت: در ایام تعطیلات عید فطر، بیش از 500 هزار مسافر و گردشگر از استانهای دیگر کشورمان به شهرستان بانه سفر کردند.

 به گزارش خبرگزاری کردپرس سردار خندانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در ایام تعطیلات عید سعید فطر بیش از 500 هزار نفر مسافر وارد بانه شدند که ورود این میزان مسافر در این مقطع زمانی از سال بی‌سابقه بوده است.

خندانی افزود: میزان ورود مسافر در تعطیلات عید فطر در مقایسه با تعطیلات عید فطر پارسال از درصد رشد بالایی برخوردار بود  چرا که بانه در این تعطیلات شلوغ ترین روزهای خود را شاهد بود که با همکاری و تعامل بسیار خوب ادارات و دستگاه های ذیربط ، گردشگران و مسافران ورودی به این شهرستان اسکان داده شدند.

وی همچنین به بحث اسکان به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات ارائه شده به مسافران اشاره کرد و تصریح کرد: هم اکنون در بانه 4 هتل و 6 مهمان‌پذیر وجود دارد و در کنار این، ظرفیت 130 خانه استیجاری تحت نظارت اداره میراث فرهنگی هم برای اسکان مسافران مهیا شده و علاوه بر اینها، چادرهایی هم برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده بود که در مجموع با بسیج تمامی امکانات، ضمن اسکان مسافران، رضایتمندی آنان هم از برآورد نیازهای آنان حاصل شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه گفت: در این ایام نظارت دقیق بر نحوه عملکرد نهادهای خدماتی به مسافران انجام شد تا جایی که 40 اخطار کتبی به افرادی سودجو در حوزه اسکان داده شد که در صورت اقدام مجدد علاوه بر جریمه نقدی، پرونده آنها مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است شهرستان مرزی بانه در 240 کیلومتری شمال غربی شهر سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و با داشتن مناظر زیبا و بازارچه‌های مرزی و نیز وجود بیش از 60 مجتمع تجاری در سال‌های گذشته به قطب گردشگری استان تبدیل شده که سالانه بیش از 3 میلیون مسافر از این شهر مرزی بازدید می‌کنند.

Print Friendly
کدخبر : 43773
دیدگاه خود را به ما بگویید.