تاریخ انتشار :جمعه ۵ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۱:۰۰ ب.ظ

   594 بازدید

افراد بعد از آزادی در 100 کیلومتری باکو رها می شدند

در ادامه موج اعتراضات گسترده به برگزاری مسابقات یوروویژن آذربایجان ظاهراٌ دولت این کشور قصد دارد همچنان با در پیش گرفتن سیاست سرکوب به نقض حقوق شهروندان این کشور اقدام کند چه اینکه در تازه ترین اقدام 40 نفر از معترضان برگزاری رژه همجنسبازان این کشور را دستگیر و مورد ضرب و شتم قرار داده است .

دور تازه شکنجه و سرکوب

به گزارش جوان به نقل از بولتن نیوز در مسیر نقض حقوق بشر توسط دولت باكو روز گذشته 40 نفر از شركت كنندگان در تجمع اعتراضی عليه دولت الهام علی اف پس از دستگيري توسط پليس مورد ضرب و شتم قرار گرفته ودر 100 كيلومتري اطراف باكو رها شده اند . این در حالی بود که در چند روز گذشته که مسابقات ننگین یوروویژن در این کشور شیعی آغاز شده بود استقبال سرد مردم و حتی توریست ها از این برنامه دولت آذربایجان را که ماه ها با تبلیغات وسیع سعی کرده بود خوش خدمتی خود را ثابت کند سخت برآشفته است و به همین منظور سعی کرد با دستگیری این افراد ضمن سرپوش گذاشتن بر برگزاری خفت بار این مسابقات ذهن افکار عمومی را منحرف کند.

آزادی مبارز حجاب برای جلوگیری از اعتراضات

از طرف دیگر در حالی که بسیاری از مردم متدین کشور آذربایجان نسبت به موج دستگیری چهره ها و شخصیت های مبارز این کشور که در راه دفاع از احکام دین مبین اسلام از جمله حجاب دستگیر شده بودند دولت این کشور مجبور شد برای فرو نشاندن این اعتراضات و گسترده نشدن شعله آن يكي از دينداران وشخصیت های برجسته مذهبی آذربايجان بنام الشن عباس اف كه سال گذشته دراعتراض به ممنوعيت حجاب در آذربايجان دستگير شده بود را پس از يك سال شكنجه و زندان آزادی کند . آزادی این مبارز آذری براثر فشارهاي وارده از سوی شيعيان و آزادگان جهان خصوصا” مردم متدين تبريز که در اعتراض به عملکرد مقامات آذربایجانی در مقابل سرکنسولگری این کشور در شهر تبریز راهپیمایی گسترده ای را ترتیب داده بودند صورت گرفت . الشن عباس اف امام جماعت مسجد شهر برده است که از معترضین اصلی طرح ممنوعیت حجاب در مدارس این کشور به شمار می رود .

رژه همجنسبازان باید لغو شود

از سوی دیگر حاج الگار ابراهيم اوغلو رئيس مركز دفاع از اعتقادات دینی در جمهوري آذربايجان هم در حاشیه برگزاری مسابقات یوروویژن از برگزاري رزه همجنس بازان در اين كشور بشدت انتقاد كرد و تأکید کرد:برگزاري اين مراسم در كشور مسلمان آذريجان باعث بي آبرويي و تحقير كشورمان شد .همه بايد بر عليه رژه همجنس بازان باشند و بايد به اين بي آبروئي راه ندهيم.وي همچنین خواستار لغو رژه همجنس بازان در كشور مسلمان و شيعه آذربايجان شد.

اظهارات ابراهیم اوغلو که سال گذشته در یک طرح گسترده امضاء های فراوانی برای لغو طرح ممنوعیت حجاب در این کشور را جمع آوری کرده بود در حالی است که مقامات آذربایجان مراسم رژه همجنس بازان و همچنین مسابقات یورو ویژن را با حمایت کامل صهیونیست ها برگزار می کند و در این زمینه هیچ گونه وقعی به درخواست متدینین این کشور که دومین کشور شیعه جهان به حساب می آید نمی کند .

به نظر می رسد اقدام الهام علی اف در سرکوب اعتراضات مردمی و توجه نکردن به خواسته های مشروع مردم این کشور می تواند زمینه ساز پایداری بیشتر مردم آذربایجان و اقدام عملی برای تغییر حاکمیت فاسد این کشور شود و به زودی می توان جلوه هایی از بیداری اسلامی را در این کشور هم شاهد بود .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4670
دیدگاه خود را به ما بگویید.