تاریخ انتشار :چهار شنبه 13 ژوئن 12.::. ساعت : 8:51 ق.ظ

   336 بازدید

sad1

اعتبار لازم بموقع پرداخت نمی شود

به گزارش جوان نقی کریمی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان‌غربی که در سالن شماره دو استانداری آذربایجان‌غربی تشکیل شد، اظهار داشت: در شهرستان پلدشت شاهد طغیان رودخانه ارس در فصل‌هایی از سال که بارندگی زیاد است، هستیم ولی این سیل‌ها در دو سال گذشته به دلیل خشکسالی کمتر شده است.

وی با بیان اینکه در تمام سال‌های گذشته شاهد وقوع سیل در پلدشت بودیم، تصریح کرد: بر این اساس هزینه‌های زیادی برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل پرداخت شده است.

کریمی افزود: اگر سیلاب‌های ۵۰ تا ۱۰۰ سال گذشته را در نظر بگیریم، باید ۵۰ درصد شهر پلدشت تخلیه و یا به مکانی دیگر انتقال یابد.

وی با بیان اینکه در مسیر رودخانه ارس دایک خاکی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: هزینه جابه‌جایی شهر پلدشت کمتر از هزینه‌ای است که برای جلوگیری از بروز سیل در این شهر هزینه می‌شود ولی در این زمینه تابع مقررات و نظر مسئولان رده بالا هستیم.

کریمی با انتقاد از تخصیص دیرهنگام اعتبارات اعلام کرد: عدم تخصیص و یا تخصیص دیرهنگام اعتبارات لازم برای اجرای پروژه‌هایی که در این زمینه به تصویب می‌رسد از عمده مشکلات شرکت آب منطقه‌ای استان در بحث مدیریت بحران است.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیون تومان برای انجام مطالعات رودخانه زنگبار به تصویب رسیده است، گفت: برای این منظور مشاور طرح را مورد مطالعه قرار داده ولی تاکنون این مبلغ تخصیص نیافته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در شهرستان چالدران اظهار داشت: در این شهرستان شهرداری به دلیل احداث خیابان به جای آزادسازی، رودخانه را کوچک کرده است و این امر مشکلات متعددی در این زمینه ایجاد کرده که نسبت به این موضوع اعتراض داریم و لازم است تا این امر مورد توجه قرار گیرد.

 فارس

Print Friendly
کدخبر : 5335
دیدگاه خود را به ما بگویید.