تاریخ انتشار :پنج شنبه ۷ اسفند ۹۳.::. ساعت : ۱۰:۲۸ ب.ظ

   235 بازدید

با تدبیر و دستور استاندار محترم آذربایجان غربی ، تندیس این شاعر والامقام پس از اصلاح در اسرع وقت در محل قبلی خود نصب خواهد شد .

جوان پرس : حدود دو هفته قبل بود که شورای نامگذاری سلماس تصمیم می گیرد که مجسمه فرودسی در میدان این شهر را جابجا کند و  اقدام به تغییر نامش می کند که باعث ایجاد یک جو رسانه ای از سوی برخی از موافقین و مخالفین گردید و پیگیری برخی از جریان های سیاسی در این  خصوص و همچنین در دستور کار قرار گرفتن این مساله توسط مدیریت ارشد استان شهرداری سلماس امروز  در قالب اطلاعیه ای بر روی خروجی سایتش خبر از بازگشت مجسمه فردوسی به همان میدان می کند و از درایت استاندار تشکر می نماید.

در اطلاعیه شهرداری سلماس آمده است ؛

بسمه تعالی

«چو ایران نباشد تن من مباد»

«وحدت کلمه و فرهنگ دوستی ملت غیور ایران از دیرباز زبانزد ملل بوده و به کفایت تمام ، آنرا در انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نشان داده و در هشت سال دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران و در تداوم آن به اثبات رسانده اند .

در این بین مردم عزیز سلماس ، بارها و بارها با کردار و گفتار خود ، بر این وحدت به معنی واقعی کلمه “همه جای ایران سرای من است” تاکید کرده اند .»

به اطلاع مردم فرهنگ دوست و شریف سلماس می رساند ، پیرو تغییر میدان فردوسی (بدون تغییر نام خیابان فردوسی) که برابر روند قانونی مصوبه ستاد گرامیداشت دهه فجر ، درخواست برخی اهالی محترم (مبنی بر اصلاح نحوه قرارگیری تندیس) از فرمانداری سلماس و شورای اسلامی شهر و شورای نظارت بر نامگذاری شهرستان به شهرداری جهت اجرا ابلاغ گردیده بود ، لیکن با توجه به اینکه این اقدام باعث تکدر خاطر برخی هموطنان ارجمند و نیز موجب سوءاستفاده اجانب و بدخواهان مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گردیده ، با تدبیر و دستور استاندار محترم آذربایجان غربی ، تندیس این شاعر والامقام پس از اصلاح در اسرع وقت در محل قبلی خود نصب خواهد شد .

لذا از تمامی عزیزانی که به فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و مسائل شهری و زیباسازی ، حساسیت خاص داشته و در امور شهری با خرد جمعی مشارکت می نمایند ، تقدیر می نماییم .

روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی شهرداری سلماس

 

————————————————————————-

لینک مرتبط :

boletنامه تند فرماندار اسبق و نماینده سه دوره سلماس در مجلس به شهردار این شهر

boletتلنگری بر تضعیف نمادهای ملی یا خیانت به وحدت ملی

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 61759
۲ دیدگاه

  1. جهادی گفت:

    عزیزم یه جوری میگی استاندار دستور داد! دوست عزیز این مساله از ماست که بر ماست رو بیشتر نشون داد! با این فرماندار منتصب استاندار همین شد که دیدید

  2. حیدر کرار گفت:

    درود بر مهرزاد

دیدگاه خود را به ما بگویید.