تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ آبان ۹۳.::. ساعت : ۶:۳۰ ب.ظ

   310 بازدید

بخشدار جديد مركزي بوكان منصوب شد.

جوان پرس : در جلسه شورای اداری شهرستان بوکان مراسم تودیع و معارفه بخشدار مرکزی بوکان با حضور”علی مصطفوی” مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی و فرماندار شهرستان و اعضاي شوراي اداري برگزار شد. در این مراسم “محمد یزدان پناه” از فرهنگیان بوکان که سابقه اجرایی در آموزش و پرورش دارد با حکم وزیر کشور به‌عنوان بخشدار مرکزی شهرستان بوکان منصوب و از زحمات “داود پارسا مهر” بخشدار سابق نیز تجلیل شد.همچنین “محمد اسماعیلی” رئیس سازمان اتوبوسرانی بوکان به عنوان سرپرست حراست فرمانداری شهرستان بوکان معرفی شد.

 

 

«وحدت» و «مبارزه با فساد» اولویت دولت روحانی است

“علی مصطفوی” مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی در این مراسم به تشریح اولویتهای دولت روحانی پرداخت  و اظهار داشت: مبارزه اصولی با فساد از مهم ترین برنامه های دولت است و در همین راستا با تفاهم و همکاری میان سایر قوا امیدواریم بتوانیم فساد را در جامعه ریشه کن کنیم

علی مصطفوی گفت: امروزه توسعه هر جامعه بستگی به مشارک اجتماعی آن داردو اگر مشارکت اجتماعی در جامعه نهادینه شود کشور توسعه پیدا خواهد کرد و در غیر اینصورت هیچ برنامه ای در سطح کشور قابل اجرا نخواهد بود.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری اظهار داشت: مشارکت اجتماعی یک اصل است که همه مدیران و مردم بایستی به آن اهمیت دهند زیرا با نهادینه شدن مشارکت اجتماعی در جامعه،مردم احساس مسئولیت می کنند، خلاقیت ها به وجود می آیدو لذا برنامه ها به نحو احسن پیش خواهد رفت.

 مصطفوی تصریح کرد: یکی از مهم ترین عرصه های مشارکت اجتماعی بحث انتخابات است که خوشبختانه درنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این موضوع نهادینه شده است.

 وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مشارکت و آراء مردم وابسته است، کما اینکه در جمهوری اسلامی رئیس جمهور، نمایندگان مجلس، شوراهای شهر و روستا با رای مستقیم و رهبری نظام نیز با رای غیر مستقیم مردم انتخاب می شوند که این نشان می دهد در ایران اسلامی،حضور و مشارکت مردم درسرنوشت خود و کشور بسیار حائز اهمیت است.

 مصطفوی افزود: لازمه تغییر از آراء مردم صورت می گیرد و در تغییر می بایست دنبال خواسته های مردم باشیم.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی با برشمردن اولیت های مهم دولت یازدهم گفت: پایه و اصول دولت جدید بر اساس وحدت است، زیرا کشور ما چند قومیتی است و رنگین کمانی از اقوام در این سرزمین زندگی می کنند.

 مصطفوی افزود: بنابر این وحدت در میان مردم، از واجبات است و نظام مقدس جمهوری اسلامی با وحدتی که میان آحادمردم و مسئولان ایجاد کرده است سختی های بسیاری را در این 35 ساله پشت سر گذاشت.

وی اعتدال را یکی دیگر از شاخصه های دولت دانست افزود: ما در اعتدال به دنبال حد متوسط هستیم و از افراط و تفریت دوری می جویم.

 مصطفی اظهار کرد: مسئولان باید نقد پذیر باشند زیرا اگر انتقاد نباشد پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

 علی مصطفوی تصریح کرد: روسای ادارات در محافل مختلف از انتقاد هراس نداشته باشند و انتقادات را بپذیرند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: قانون مداری بایستی در سرلوحه کارها قرار گیرد، زیرا اگر قانون رعایت نشود هرج و مرج در جامعه افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

 علی مصطفوی گفت: دولت بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی پیش خواهد رفت و انشاالله در مسیرپیشرفت و ترقی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام های مهمی بر داشته خواهد شد.

 وی تأمین سلامت مردم را مهمترین وظیفه دولت دانست و افزود: اولین کاری که دولت در آغاز شروع به کار خود علیرغم هزینه سنگین آن را با جدیت پیگیری و اجرا نمود طرح تحول سلامت بود.

مصطفوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با برنامه ریزی های دقیق و منظم، اقتصاد ایران از رکود خارج شده و هم اکنون شاهد رونق اقتصادی کشور هستیم.

 وی اشتغال را یکی از اساسی ترین مشکلات کشور دانست و افزود: ما جوانان تحصیل کرده بیکار بسیاری در سطح کشور داریم که منتظر فراهم شدن فرصت شغلی هستند، پس لازم است همه مسئولان استعداد های حوزه مدیریتی خود را بشناسند و این ها را جهت تولید و اشتغال به کار بگیرند تا مشکل بی کاری جوانان برطرف شود.

مسئولان مجری سیاست های دولت هستند

 فرماندار شهرستان بوکان نیزگفت :همه دولت های که بعد از انقلاب اسلامی سر کار آمدند در ذیل چتر واحد ارزش های اصیل و والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت کرده اند ودر این میان ،شاید تفاوتهای در روش کار آنها باشد اما همه هدف واحدی را دنبال می کنند و آن هدف هم ،خدمت به مردم است.

 دکترخسروی با اشاره به امنیت موجود درکشوراظهار داشت:ایران اسلامی به یک نگین امنی در خاورمیانه تبدیل شده است وبا تلاش مسئولین در میان دریایی از ناامنی، این امنیت پایدارمستقر شده است.

 فرماندار شهرستان بوکان گفت:مسئولان مجری سیاست های دولت هستند ،مجری سیاست های دولتی که برابرارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی راه خدمت به مردم را در پیش گرفته اند وباید مامسئولین به خود یادآورشویم که مسئولیت طعمه وفرصتی برای حل مشکلات شخصی نیست بلکه امانتی موقت در دست ما است برای حل مشکلات مردم .

امام جمعه بوکان: مسئولان برای فقر زدایی از جامعه تلاش کنند

“ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده” امام جمعه شهرستان بوکان در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت امر به معروف ونهی از منکر گفت: انسان می تواند با زبان شیرین و عمل نیک، دیگران را به اسلام و نظام جذب کند.

وی سعادت انسان را در گرو اعمالش دانست و گفت: مسئولان در نظام جمهوری اسلامی دو وظیفه دارند، وظیفه اول روحی و طاعت عبادت است و وظیفه دوم خدمت به مردم و مسئولان است.

خلیفه زاده از بین بردن فقر را از اهداف نظام دانست و از مسئولان در خواست کرد در جهت فقر زادیی از جامعه تلاش کنند.

دغدغه ها در روستا تغییر کرده است

” محمد یزدانپناه” بخشدار مرکزی بوکان در این مراسم گفت: مراوادات روستا با شهربه علت ظهور تکنولوژی های جدید ارتباطی و رسانه ها بیشتر شده است که این امر تغییر دغدغه ها، نیازها هر ساکنین روستان را به همراه داشته است.

وی افزود: در بحث فرهنگ، ما شاهد بروز و ظهور آسیبهای اجتماعی از جنس آسیبهای شهری در روستاها هستیم که نیاز است بدون هزینه تراشی برای دولت و با ابتکارات خود به کارهای فرهنگی تکیه کنیم.

در پایان ،آیین تودیع و معارفه بخشدار مرکزی بوکان برگزار و طی حکمی از سوی وزیر کشور محمد یزدانپناه به عنوان بخشدار جدید بخش مرکزی بوکان معرفی شد و از داود پارسا مهر بخشدار سابق نیز با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از طرف فرماندار شهرستان ، همکاران وی در فرمانداری و بخشداری و نیز تعاونی دهیاران قدردانی شد.

شایان ذکر است در این مراسم ،لوح تقدیر مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی به دلیل همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان بوکان در کاهش سرقت تجهیزات شبکه برق به وی تقدیم گردید.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 51730
یک دیدگاه

دیدگاه خود را به ما بگویید.