تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ بهمن ۹۰.::. ساعت : ۱۰:۴۴ ب.ظ

   365 بازدید

خبرگزاری جوان//به گزارش خبرنگار ما در جلسه ای که برای رسیدگی به مسائل گندمکاران و دست اندرکاران حوزه گندم تشکیل یافته بود ، دیزج نژاد معاون برنامه ریزی استاندار گفت: برای ایجاد رقابت و ترغیب نانوایان و صاحبان صنایع آرد و حرکت به سمت کیفی سازی آرد و نان دبیرخانه دائمی همایش تجلیل از برگزیدگان این حوزه تشکیل دهید.
وی همچنین اخذ مجوزهای ساخت واحد نان صنعتی را منوط به نیاز سنجی در استان دانست و افزود باید فرهنگ سازی مصرف نان صنعتی در استان ایجاد شود و بعد به افزایش اینگونه واحدها فکرکنیم.
در ادامه مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان نیز خبر قابل توجهی برای اعضای جلسه داشت و آنهم اینکه از سال آینده بخش خصوصی خرید گندم کشاورزان را برعهده خواهند داشت.
جوادی همچنین از تشکیل جلساتی با بخش خصوصی خبرداد و گفت : برای آماده شدن زیر ساخت های این کار در کشور برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و درحال انجام است.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در رابطه با کشت گندم های مرغوب گفت: امسال بذرهای مرغوب تری جهت استفاده برای پخت نان در استان بین کشاورزان توزیع شده تابا مشکل خاصی مواجه نشویم.
دارا همچنین از تشکیل ستاد سن خبرداد و گفت : این ستاد برای مبارزه با سن زدگی مزارع تشکیل یافته و امیدواریم نیاز های استان را مرتفع کند.
وی مقدار برداشت سال زراعی ۹۰-۹۱ را چهارصد و نود هزار تن پیش بینی کرد.این پیش بینی نسبت به سال زراعی گذشته بیش از صد هزار تن کاهش داشته است و این در حالی است که مقدار خرید واحدهای بخش خصوصی و دولت امسال جمعا به حدود سیصد هزار تن نیزنرسید.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1207
دیدگاه خود را به ما بگویید.