تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ آذر ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ

   683 بازدید

حجت الاسلام قریشی
نماینده ولی فقیه در استان : انسان وقتی در قدرت است همه او را تعریف و تمجید می کنند، اما وقتی که پست را ترک می کند، مورد نقد و انتقاد قرار می گیرد.

جوان پرس : حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری چالدران با اشاره به انتصاب حجت الاسلام قره داغی به عنوان امام جمعه چالدران، اظهار داشت: مسئولیتی که خدای متعال بر عهده ما گذاشته است را برای پیاده کردن مطالبات مقام معظم رهبری و سعاتمندی خود در عالم آخرت صرف کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر لزوم پند گرفتن از گذشتگان، خاطرنشان کرد: دولت آقای روحانی را که دعا می کنیم موفق عمل کند تا ثمره موفقیت آن به مردم برسد، اما بیشتر گناهان را به گردن دولت قبل می اندازند که باید در این زمینه انصاف رعایت شود.

وی ادامه داد: انسان وقتی در قدرت است همه او را تعریف و تمجید می کنند، اما وقتی که پست را ترک می کند، مورد نقد و انتقاد قرار می گیرد و همه گناهان را به گردن او می اندازند، در این شرایط کسی برنده است که برای خدا کار کرده باشد.

حجت الاسلام قریشی افزود: اگر انسان گوهری در دست داشته باشد هر اندازه که مردم بگویند که مس یا فلز بی ارزش است اهمیتی برایش ندارد، چون خود می داند که چه در دست دارد، اما فردی که مثلا گردو در دست دارد هر اندازه که مردم بگویند گوهر در دست دارد باز خود او می داند که گوهر در دست اش نیست.

وی تصریح کرد: ارزش ما در درون ما به این است که لله کار کنیم تا قلبمان قرص و محکم باشد و مرده بادها و زنده بادهای دیگران در دل ما وحشت و ترس ایجاد نکند، اگر انسان برای خدای متعال کار نکند به مانند این است که بروری تار مویی قرار گرفته که هر لحظه ترس از پاره شدن آن تارمو وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 80178
دیدگاه خود را به ما بگویید.