جوان پرس : آخرین وضعیت اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در آذربایجان غربی مورد بررسی قرار گرفت.

لزوم تسریع در پیشبرد برنامه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان

در جلسه کارگروه اشتغال استان که عصر امروز به ریاست محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و با حضور دکتر رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور در محل استانداری برگزار شد، آخرین وضعیت و میزان تسهیلات پرداختی به طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان آذربایجان غربی مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار آذربایجان غربی در این جلسه بر لزوم تسریع در پیشبرد برنامه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان تاکید کرد و گفت: با اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، ضمن ایجاد اشتغال در روستاها، از مهاجرت روستاییان به شهرها نیز جلوگیری می شود.

شهریاری در ادامه ضمن تقدیر از تلاش های یک هفته اخیر بانک های عامل استان در پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزود: امیدواریم با مضاعف شدن این تلاش ها، طبق برنامه زمان بندی (تا آخر تیر ماه)، تمامی اعتبارات مربوط به طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان جذب و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اشتغال پایدار، مهمترین عامل برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها به شمار می رود، گفت: از جمله مهمترین اهداف دولت در اجرای طرح اشتغال فراگیر و اعطای تسهیلات به این بخش، رونق این مناطق و ایجاد زمینه برای مهاجرت معکوس است.