تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۵ ق.ظ

   165 بازدید

یگانه سلیمان‌بیگی در پنجمین جلسه برنامه‌ریزی برگزاری نمایشگاه مد و لباس اقوام کُرد در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: لباس یکی از هویت‌های فرهنگی هر قوم و ملتی است و لازم است اصالت آن همواره حفظ شود

جوان پرس : نماینده سازمان ملی مد و لباس در کردستان از برپایی نخستین نمایشگاه مد و لباس اقوام کرد با حضور استان‌های مازندران، خراسان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی و کردستان همزمان با اسفند سال جاری در سنندج خبر داد.

به گزارش ایسنا، یگانه سلیمان‌بیگی در پنجمین جلسه برنامه‌ریزی برگزاری نمایشگاه مد و لباس اقوام کُرد در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: لباس یکی از هویت‌های فرهنگی هر قوم و ملتی است و لازم است اصالت آن همواره حفظ شود .

وی با بیان این‌که لباس کُردی تنوع فراوانی در مناطق مختلف کُردنشین دارد، افزود: در همین راستا برپایی نمایشگاه مد و لباس اقوام کُرد فرصت مناسبی برای معرفی لباس‌های محلی و سنتی این مناطق است .

سلیمان‌بیگی، با بیان این‌که نمایشگاه مد و لباس با هدف معرفی البسه‌ی ایرانی و تقویت ایده‌ها و نگاه‌های بومی برپا می‌شود، ادامه داد: کشف استعدادها و خلاقیت نو در طراحی لباس «مرتبط با پوشاک اسلامی ایرانی»، زمینه‌سازی جهت کارآفرینی و هدایت طراحان برای احداث کارگاه‌های تولید پوشاک و ایجاد بستر مناسب جهت به نمایش گذاشتن الگوها و طرح‌ها در مکان‌های عمومی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است .

کارشناس مسئول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به غرفه‌های این نمایشگاه عنوان کرد: این نمایشگاه دربردارنده غرفه نمونه لباس و زیورآلات مناطق کرد، غرفه صنایع دست باف، غرفه دستگاه‌های بافت پارچه‌های مخصوص تهیه لباس کردی، غرفه کارگاه کلاش بافی، غرفه کارگاه جولایی، غرفه کارگاه پوشش‌های نمدی و غرفه برای نمایش سربند و پوشش سر است .

سلیمان‌بیگی هم‌چنین از برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی در این نمایشگاه خبر داد و یادآور شد: در غرفه نمایشگاه عکس و نقاشی، بازدید کنندگان می‌توانند طراحی و عکس لباس‌های محلی و کُردی مناطق کردنشین را ببینند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110947
دیدگاه خود را به ما بگویید.