تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱:۰۰ ب.ظ

   200 بازدید

حجت الاسلام قريشي نماينده ولي فقيه در استان بر حضور و مشاركت پررنگ ادارات و سازمان ها در برنامه هاي گراميداشت هفته دفاع مقدس و تبيين آن به نسل جوان تاكيد كرد.
جوان پرس : جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور نماینده ولی فقیه ، استاندار و مسوولان ارشد استانی به دبيري اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.
حجت الاسلام قريشي نماينده ولي فقيه در استان بر حضور و مشاركت پررنگ ادارات و سازمان ها در برنامه هاي گراميداشت هفته دفاع مقدس و تبيين آن به نسل جوان تاكيد كرد.
استاندار  آذربایجان غربی  نيز در اين جلسه اظهار کرد: باید از ادوات جنگی که در دوران ۸ سال دفاع مقدس استفاده میشد، در رژه مراسم هفته دفاع مقدس استفاده کرده و به بیان رسالت دفاع مقدس پرداخت.
وی با اشاره به اینکه بحث حمل و نقل جنگ در حفظ و آیین دفاع مقدس بسیار مهم است، افزود: نمایش ادوات و غنائم جنگی ،نقش مهندسی جبهه را می تواند بیان کند.
سرهنگ جلیل وحیدی معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی  هم در خصوص تشریح فعالیت کمیته نیروهای مسلح گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان گفت : درمان رایگان در واحدهای درمانس نیروهای مسلح و دانشگاه علوم پزشکی، غبارروبی مزار شهدا، اعزام راهیان دفاع مقدس به مدارس، اعزام ۳۷ اکیپ پزشکی و درمانی به مناطق محروم، برگزاری مسابقات ورزشی در ۶ رشته، ایجاد برپایی ایستگاه صلواتی، اجرای زنگ مقاومت در مدارس، سرکشی از خانواده شهدا، دیدار فرماندهان با ائمه جمعه، برپایی تجلیل از اساتید و مدرسین، افتتاح دهها پروژه عمرانی و خدماتی ، مردمی کردن برنامه ها، برگزاری شب شعر و خاطره و غیر جزو برنامه های این هفته است.
 مسعود مجرد مديركل صدا و سيما هم در خصوص تشريح برنامه هاي كميته رسانه از آمادگي تمام رسانه ملي براي پوشش اين برنامه ها خبر داد و بر تغيير رويه برنامه هاي دفاع مقدس امسال بدليل همزماني با ماه محرم تاكيد كرد.
حجت الاسلام محمد باقر کریمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در خصوص تشریح فعالیت کمیته کمیته هنری و تبلیغات گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان گفت : بیش از ۵۰ برنامه در طول هفته توسط این کمیته اجرا می شود که شامل برگزاری نمایشگاه های مختلف هنری، وردشاپ هنری، نمایشگاه های مختلف شامل تجسمی، عکس، قلم و خط دل خوشنویسی و قلم و غیر جزو برنامه های این هفته است.وی محور برنامه های این هفته را برپایی نمایشگاه کتاب عنوان کرد.
 
شهلا تاجفر، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و رییس کمیته بانوان گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این جلسه ضمن بیان  اجرای ۶۰ عنوان برنامه توسط این کمیته در سطح استان در طول هفته دفاع مقدس تصریح کرد: رونمایی از کتاب خاطرات زنان آزاده در دفاع مقدس، رونمایی از کتاب زنان شاهد از مهم ترین اقداماتی است که در این هفته انجام می شود.
۶ کمیته مسئولیت برگزاری مراسمات هفته دفاع مقدس را بر عهده دارند که در این جلسه هر کمیته به تشریح اقدامات خود در این مراسمات پرداخته است.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107519
دیدگاه خود را به ما بگویید.