تاریخ انتشار :چهار شنبه 6 سپتامبر 17.::. ساعت : 12:30 ب.ظ

   114 بازدید

كريمي
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری نخستین نمایشگاه بازی های رایانه ای در ارومیه خبر داد.

جوان پرس : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری نخستین نمایشگاه بازی های رایانه ای در ارومیه خبر داد.

حجت الاسلام محمد باقر کریمی گفت: این نمایشگاه برای اولین بار در استان از ۲۰ تا ۲۴ شهریور ماه سال جاری در محل نمایشگاهی ارشاد برگزار می شود.

وی افزود: در این نمایشگاه حدود ۱۱۰ غرفه دایر و علاقمندان می توانند از ساعت ۱۶ الی ۲۳ در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه از نمایشگاه بازدید کرده  و بازی های مجوزدار و نرم افزارها را با ۴۰ درصد تخفیف خریداری کنند.

حجت الاسلام کریمی با بیان اینکه در این نمایشگاه، کنسول‌های بازی نیز تا ۴۰ درصد تخفیف برای عموم به فروش خواهد رسیدافزود: ۲۰ هزار حلقه لوح فشرده حاوی بازی های مجوزدار برای کودکانی که از این نمایشگاه بازدید می‌کنند هدیه داده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای بهره مندی کودکان کم برخوردار از این نمایشگاه نیز از شروع نمایشگاه تا پایان ، سرویس های رایگان در مناطق کم برخوردار برای انتقال کودکان بی بضاعت و کم بضاعت به این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام کریمی با بیان اینکه همزمان با نمایشگاه بازی های رایانه ای، مسابقه جایزه بزرگ نیز در این مکان برگزار خواهد شد تصریح کرد: این مسابقه در دورشته فیفا ۱۷ و پی اس برگزار خواهد شد که علاقه مندان می توانند از تاریخ ۱۹ شهریور نسبت به ثبت نام در این مسابقه به نشانی  orumdigi.ir اقدام کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای استانی در این حوزه گفت: در آذربایجان غربی بازی‌سازهای مطرح در سطح بین‌المللی وجود دارد که شاید کسی آن‌ها را نمی‌شناسد که دستاورد های خود را روز نمایشگاه در معرض دید عموم به نمایش خواهند گذاشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص جوایز نفیس این مسابقه اظهار کرد: در هر دو رشته 3 نفر برگزیده می‌شوند که برای نفر اول یک دستگاه پی اس 4 و یک حلقه بازی به ارزش ۴ میلیون ریال،  نفر دوم نیز یک دستگاه ایکس باکس و یک حلقه بازی به ارزش ۱ میلیون ریال و به نفر سوم نیز 300هزار تومان جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

Print Friendly
کدخبر : 107407
دیدگاه خود را به ما بگویید.