تاریخ انتشار :پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۱:۳۰ ب.ظ

   372 بازدید

مرتضی نظری رییس هیات نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان ارومیه : بر خودم وظیفه می دانم از تلاش و همکاری همه مجموعه های درگیر انتخابات ، مراجع چهارگانه ، مطبوعات و اصحاب رسانه و خبرنگاران تشکر کنم.

جوان پرس : همایش بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی با حضور پررنگ مسوولان استانی و شهرستانی ، كانديداها و روساي ستادهاي انتخاباتيشان ، اصحاب رسانه و مطبوعات و خبرنگاران در مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در ابتداي اين همايش گفت : مشارکت پرشور و سالم از وظایف اصلی مجریان و متولیان انتخابات است.

حجت الاسلام محمدباقر کریمی افزود : حفظ امنیت وظیفه همه افراد جامعه است و امنیت مهم تر از نان شب است و کمک شود تا رقابت های انتخاباتی به بحران های قومیتی تبدیل نشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی بيان كرد : آگهی نامه های تبلیغاتی حق چاپ تبلیغات کاندیداها را ندارند.

رادفر رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی هم گفت : یکی از افتخارات در دنیای سیاسی این است که همه مقامات و مسوولین به واسطه رای مستقیم و یا غیر مستقیم مردمی انتخاب می شوند.

عليرضا رادفر افزود : مجریان انتخابات از کاندیداها و طرفداران و ستادهایشان انتظار اجرای دقیق قانون انتخابات ، پرهیز از موارد ممنوعه ، عمل به قانون ، رعایت الزامات قانونی انتخابات ، بررسی اختیارات و وظایف شوراهای اسلامی است تا باورهای مردمی و اعتماد به مسوولین زیرسوال نرود.

برگزاري پنل تخصصی با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در همایش بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی در مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه از ديگر برنامه اصلي اين همايش بود كه با پرسش و پاسخ برگزار گرديد.

عباس حسنخاني  فرماندار اروميه هم با اشاره به حضور پررنگ كانديداها و فضاي پرشور ثبت نام با تلاش اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت : تمام تلاش ستاد انتخابات شهرستان برگزاري انتخابات سالم و پرشور است و براي همين مهم از تمام ابزارهاي قانوني استفاده مي كنيم.

 وي افزود : استفاده از چادر برای ستادهای انتخاباتی ممنوع است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی در اين نشست گفت :ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی به ریاست رییس کل محترم و ۲ کمیته فضای مجازی و امحا نیز تشکیل شده است.

پرویز علیزاده معاون افزود : تبلیغات زودهنگام و قانون الصاق به محل های غیر از محل مشخص شده ، دیوار نویسی جرم و راه اندازی کارناوال ها و استفاده از بلندگو خارج از محیط ستاد هم جرم است.

وي ادامه داد : در فضای مجازی افترا ، تهدید ، توهین و تشویش اذهان عمومی جرم است و در کنار شکایت افراد خاص ، دادستان به عنوان مدعی العموم می تواند وارد شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اذعان كرد : درج نام دکتر بدون داشتن مدرک اصلی در پوسترهای تبلیغاتی خلاف قانون و جرم می باشد.

عليزاده تاكيد كرد : امیدوارم در این انتخابات شاهد کمترین جرایم و تخلفات باشیم و در فضای آرام و سالم انتخابات را برگزار کنیم.

علي مصطفوي مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی با اشاره به رعایت اصول قانون انتخابات تاکید کرد : همه ما موظف هستیم اصل بی طرفی و امانتداری خود را رعایت کنیم.

مرتضی نظری رییس هیات نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان ارومیه نيز گفت : بر خودم وظیفه می دانم از تلاش و همکاری همه مجموعه های درگیر انتخابات ، مراجع چهارگانه ، مطبوعات و اصحاب رسانه و خبرنگاران تشکر کنم.

وي افزود : در هیات نظارت شهرستان از کل افراد تایید شده کلا ۳۹ نفر حائز شرایط مشخص شدند.

 نظري خاطرنشان ساخت : امنیت پایدار و مطلوب امروز مدیون خون شهداست و در حال حاضر تمام تلاش دشمن شیطنت و دسیسه چینی در این امنیت است که به عنوان مثال حدود ۲۵۰۰ شبکه ماهواره ای و فضای مجازی برای ناامن کردن این فضا اقدام می کنند.

سرهنگ صمدپور فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه نيز گفت : از صفر تا ۱۰۰ امنیت انتخابات بر عهده پلیس است و در همین راستا ۲۶۰۰ نفر در حال آماده باش هستند.

وي هشدار داد : کسانی که بخواهند قانون شکنی کنند و امنیت انتخابات را مختل کنند تعارفی با آن ها نداشته و با قاطعیت برخورد می کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 103883
دیدگاه خود را به ما بگویید.