تاریخ انتشار :شنبه ۶ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۰ ق.ظ

   418 بازدید

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی جمعه پنجم آبان ماه با حضور پرشور هزاران نفر از اقشار مردم ورزش دوست در ارومیه برگزار شد.

جوان پرس : همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی جمعه پنجم آبان ماه با حضور پرشور هزاران نفر از اقشار مردم ورزش دوست در ارومیه برگزار شد.

این همایش برزگ به مناسبت روز ملی ورزش، تربیت بدنی و پیاده روی و گرامیداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان، هیات ورزش های همگانی و دیگر ارگان ها برگزار شد و اقشار مختلف مردم در آن حضور یافتند.
هزاران نفر از مردم ارومیه با چهره های گشاده و لبخند بر لب از ابتدای خیابان درستکار واقع در بلوار امام علی (ع) مسیر 5 کیلومتری بلوار امامت، پل نبوت را تا بوستان ائللر باغی ارومیه که محل قرعه کشی این همایش بود، پیاده روی کردند.
علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این همایش گفت: یکی از وظایف اصلی مسئولان ایجاد زمینه و ساختار سلامتی در جامعه است و در تلاش هستیم زمینه های ورزش را در بین مردم رواج دهیم.
وی ادامه داد: عدم تحرک بیماری های عدیده ای را به وجود می آورد و برگزاری این همایش ها زمینه ساز رجوع مردم به ورزش است و ما هم در تلاش هستیم زیرساخت‌ها را برای ورزش کردن فراهم کنیم.
وی افزود: یکی از برنامه های ما استفاده رایگان مردم از فضا و محیط های ورزشی در ساعاتی از روز است تا تمام اقشار جامعه از امکانات ورزش های همگانی بهره ببرند.
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش پیاده روی گفت: نام کشور ایران همواره در جهان پیشتاز است و این امر موجب شده دشمن همواره به فکر توطئه چینی در شیوع اعتیاد و تهاجم فرهنگی در بین قشر جوان جامعه باشد که ورزش یکی از عوامل بازدارنده ناهنجاری های اجتماعی به شمار می رود.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: ورزش همگانی پیش زمینه ای در راستای حفظ سلامتی و نشاط اجتماعی در جامعه است.
عبدالله چمن گلی افزود: 15 ورزشکار این استان در 12 رشته ورزشی مختلف در بازی های آسیای جاکارتا 2018 حضور خواهند داشت و این نشان از بالا بودن استعدادهای ورزشکاراتن این خطه است.
غلامرضا کمانه نایب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی نیز در این همایش گفت: استفاده رایگان مردم از سالن های ورزشی یک حق مسلم است زیرا این فعالیت ها موجب توسعه ورزشی همگانی در جامعه می شود.
اجرای برنامه فرهنگی ورزشی از جمله ورزش زورخانه ای، اجرای سرود محلی، نمایش هنرهای دستی منطقه از جمله برنامه های جنبی این همایش است.
به گزارش ایرنا این برنامه فرهنگی از شبکه 5 استانی و شبکه 3 سراسری سیما به صورت زنده پخش شد.
در این همایش 2 دستگاه خودروی سواری به عنوان جایزه ویژه، بیش از 100 دستگاه دوچرخه، 20 فقره کمک هزینه سفرهای زیارتی به عتبات و صدها جایزه نفیس دیگر شامل لوازم ورزشی به عنوان جایزه در بین شرکت کنندگان قرعه کشی شد.
همچنین در مسیر منتهی به نقطه اختتامییه همایش در پارک ائللرباغی غرفه های برخی از دستگاه های خدمات رسان از جمله دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر در حال ارائه خدمات به عموم بودند و تست های قند خون و فشار خون به صورت رایگاه صورت می گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108829
دیدگاه خود را به ما بگویید.