تاریخ انتشار :پنج شنبه ۷ اسفند ۹۳.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   543 بازدید

اولین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در آذربایجان غربی در مرکز خدمات و فناوری و کسب و کار شهرک فناوری ارومیه در حال آماده سازی است و شامل 20 غرفه می باشد.

جوان پرس : رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی گفت : هدف از برگزاری اولین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرین در آذربایجان غربی ایده پردازی و در نتیجه ایجاد کسب و کار جدید است.

20150307_102838

 

دکتر حسین تاجیک در نشست خبری اولین نمایشگاه اشتغال و توسعه کار آفرینی در استان گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر  اینکه ایران باید به کشوری عالم تبدیل شده و جوانان باید علم و فناوری را به ثروت تبدیل کنند و نیز در راستای نقش این دانشگاه در ارتقای مهارت حرفه‌ای دانشجویان، بر آن شدیم تا نمایشگاهی تحت عنوان اشتغال و توسعه کارآفرین در ارومیه بر پا کنیم.

وی با اشاره به اینکه ایده پردازی و کاهش نرخ بیکاری از طریق ایجاد کسب و کار جدید از اهداف مهم این نمایشگاه است، گفت: فرایند ثبت ایده از تاریخ 1 الی 8 اسفند در دبیر خانه نمایشگاه در حال اجرا است.

تاجیک خاطر نشان کرد: اولین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در آذربایجان غربی در مرکز خدمات و فناوری و کسب و کار شهرک فناوری ارومیه در حال آماده سازی است و شامل 20 غرفه می باشد.

وی ادامه داد: این نمایشگاه در ساعت 9 صبح روز 9 اسفند افتتاح خواهد شد و تا 11 اسفند ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه ساعات بازدید از این نمایشگاه صبح ها از ساعت 11 الی 13 و بعد از ظهر ها 15 الی 18 است، گفت: سرویس های رفت و برگشت در ساعت 11 صبح و 15 بعد از ظهر در ابتدای خیابان کاشانی جنب خیابان دفاع مقدس آماده ارائه خدمات می باشند.

رییس دانشگاه  جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی گفت: سرمایه هرگز محرک ایده نیست بلکه این ایده است که سرمایه را به حرکت در می آورد در این راستا دولت باید با ارائه تسهیلات و پیگیری سیاست های مناسب در پیشبرد این هدف اقدامات اساسی انجام دهد.

تاجیک با تاکید بر نقش و جایگاه کار آفرینان در بهبود روند توسعه و رشد اقتصادی کشور، گفت: کار آفرینان تلاش می کنند با حداکثر امکانات به بهره برداری از دستاورد های تحقیقاتی پرداخته  و شمار زیادی از  افراد جامعه راکه دارای ویژگی های کارآفرینی هستند به  آموزش در جهت کارآفرینی و فعالیت های کار آفرینانه تشویق و هدایت کنند.

وی به افزایش بهره وری شاغلان که از اهداف مهم دانشگاه علمی _کاربردی است اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 70 درصد از دانشجویان این دانشگاه شاغل و تنها 30 در صد آنها غیر شاغل هستند که این خود راهی برای افزایش بهره وری شاغلان می باشد.

 رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی به تعداد دانشجویان و مدرسان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 17 هزار نفر دانشجو  و یک هزار و 500 مدرس در دانشگاه های علمی کاربردی آذربایجان غربی مشغول به تحصیل و فعالیت هستند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 61673
دیدگاه خود را به ما بگویید.