تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۰ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ

   608 بازدید

جشنواره ییلاقات بخش سیلوانا با شکوه و رنگ آمیزی سنتی و حضور مقامات استانی وشهرستانی درشهر سیلوانا برگزار شد.

جوان پرس : جشنواره ییلاقات بخش سیلوانا با شکوه و رنگ آمیزی سنتی و حضور مقامات استانی وشهرستانی درشهر سیلوانا برگزار شد.

این مراسم همه ساله قبل از کوچ عشایر بخش سیلوانا ارومیه با حضور اقشار مختلف مردم اعم از روحانیون ،سران طوایف وعشایر دامپرور و مسئولین در بخش سیلوانا ارومیه برگزار می شود

جشنواره ییلاقات بخش سیلوانا امسال با حضور فرماندار،مدیرکل منابع طبیعی وآبخیز داری استان ، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل امور عشایر استان، مسوول بسیج امور عشایر استان، بخشدار سیلوانا و سایر مسولین استانی و همچنین شهرستانی و منطقه ای اعم از نظامی و اداری و مردم عشایر با شکوه هرچه تمام تر در حاشیه سد شهرچای و زیر چادر های سنتی عشایر برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم ماموستا ملا نجم الدین عزیزیان امام جمعه بخش و شهر سیلوانا به روابط ابین عشایر و مسئولین دولتی پرداخت و وجود ارتباطی نزدیک و دوستانه را امری ضروری جهت توسعه همه جانبه منطقه ی سیلوانا خواند . وی همچنین ادامه داد : ذخایر انقلاب همواره همراه و همیار انقلاب خواهند بود.

ریباز میرزایی بخشدار سیلوانا مردمان بخش سیلوانا ، انسان های شریف ، نجیب و جزو قانون مندترین مردم عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد : همواره شاهد توسعه متوازن هرچه بیشتر بخش باشیم چرا که این بخش منطقه ویژه گردشگری بوده و همواره نیاز مند توجه ویژه مسئولین است.

کریم زاده رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز طی ایراد سخنرانی به نقش عشایر قبل و بعد از انقلاب و رشادت های این غیور مردان ایرانی اشاره کرد.

وی همچنین به تلاش هایی که با همکاری استاندار جهت برطرف کردن مشکلات عشایری و توجه ویژه به آنان اشاره کرد و همچنین اداره جهاد و سایر ادارات را موظف به خدمت گزاری و همکاری با عشایر خواند.

وهاب زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیر داری استان آذربایجان غربی نیز به بهره برداری صحیح از منابع طبیعی اشاره کرد و گفت : مردم عشایر ما سهم بسیار بالایی در تولید محصولات لبنی و گوشت قرمز در استان دارند و ما باید همیشه به هر چادر عشایر به چشم یک کارخانه تولیدی نگاه کنیم.

وهاب زاده ادامه داد: خوشبختانه مردم بخش سیلوانا تعامل خوبی با اداره منابع طبیعی و محیط زیست دارند و با افتخار اعلام میکنم که تا کنون یک گزارش آتش سوزی هم از این منطقه دریافت نکرده ایم.

این مراسم پس از قرائت مقاله ای در خصوص مشکلات عشایر بخش سیلوانا اعم از نبود راه های مواصلاتی مطلوب ، لغو اعتبار مجوزات ییلاقات،وجود نگاه امنیتی به بخش سیلوانا و… و همچنین صرف نهار سنتی در کنار سد زیبای شهر چای ارومیه به پایان رسید

* خبر ارسالی از آزاد یوسفی راد

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 93629
دیدگاه خود را به ما بگویید.