تاریخ انتشار :جمعه 9 فوریه 18.::. ساعت : 6:52 ب.ظ

   64 بازدید

میزگرد
دهمین میزگرد ایران – ترکیه تحت عنوان «تداوم استراتژی ایران – ترکیه» روز دوشنبه 12 فوریه 2018 با میزبانی مرکز تحقیقات استراتژیک ترکیه در استانبول برگزار خواهد شد.
جوان پرس : دهمین میزگرد ایران – ترکیه تحت عنوان «تداوم استراتژی ایران – ترکیه» روز دوشنبه 12 فوریه 2018 با میزبانی مرکز تحقیقات استراتژیک ترکیه در استانبول برگزار خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از مرکز تحقیقات استراتژیک ترکیه (تاسام)، دهمین نشست میزگرد ایران – ترکیه تحت عنوان «تداوم استراتژی ایران – ترکیه» روز دوشنبه 12 فوریه 2018 با میزبانی مرکز تحقیقات استراتژیک ترکیه در استانبول برگزار خواهد شد.

سلیمان شِنسوی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ترکیه در این باره عنوان کرده است: به دلیل تحولاتی که در این اواخر در منطقه به وجود آمده است 2 کشور ایران و ترکیه بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شده اند. شرایط به وجود آمده باعث شده است تا ایران و ترکیه در بسیاری از موارد همکاری های خود را توسعه بدهند. ترکیه و ایران به عنوان دو قدرت منطقه ای که دارای یک رقابت طبیعی تاریخی هستند می توانند این رقابت را به یک امتیاز مثبت و قدرت تبدیل کنند. همکاری هایی مانند مذاکرات آستانه که برای بحران سوریه آغاز شده است باید به یک شکل پایدار و ماندگاری ادامه پیدا کند.

لازم به ذکر است، در هیئت ایرانی که در این میزگرد حضور پیدا خواهند کرد، دکتر سید کاظم سجاد پور معاون وزیر امور خارجه ایران و رئیس مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت خارجه، دکتر هادی سلیمان پور، مشاور وزارت امور خارجه ایران، مرتضی دامن پاک معاون مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت خارجه ایران و … حضور پیدا خواهند کرد.

Print Friendly
کدخبر : 111756
دیدگاه خود را به ما بگویید.