تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ

   470 بازدید

نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدارس مقاوم و ایمنی با حضور مسئولین و دانش آموزان در مدارس آذربایجان غربی برگزار شد.

جوان پرس : نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدارس مقاوم و ایمنی با حضور مسئولین و دانش آموزان در مدارس آذربایجان غربی برگزار شد.

مانور زلزله با اعلام فرضی وقوع زلزله در هنرستان مالک اشتر ارومیه به همراه سایر مدارس استان به صورت همزمان برگزار شد و درجریان آن دستگاه های امداد و نجات برای نجات جان دانش آموزان و انجام امور امدادی، خدماتی و ایمن سازی محیط وارد عمل شدند.

دانش آموزان در این مانور آموزش های امداد و نجات خود را به صورت عملی به نمایش گذاشتند و همراه با نیروهای هلال احمر، آتش نشانی و اورژانس به کمک دانش آموزان آسیب دیده شتافتند.

 استفاده کاربردی و عملی از آموخته های نظری دانش آموزان، کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله به وسیله ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی، ایجاد و ارتقای مهارت های فردی و جمعی جوامع دانش آموزی و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله از جمله اهداف این مانور بود.

امیر عباس جعفري مديركل مديريت بحران آذربايجان غربي در این مانور گفت : ايجاد آمادگي در مقابل زلزله و آگاه سازي خانواده ها از طريق آموزش هاي مختلف هدف برگزاري اين مانور مي باشد.

 وی ادامه داد : كشور ايران ٦ در صد بلاياي طبيعي را به خود اختصاص داده است و ٣٤ حادثه طبيعي در كشور و ٢٦ حادثه طبيعي در سطح استان رخ داده داده است.

جعفری اذعان کرد : به طور ميانگين هر ١٠ سال يك زلزله بزرگ در كشور رخ داده است و امروز بايد همه جامعه را در برابر زلزله ايمن كنيم تا بتوانيم هنگام وقوع زلزله بهترين عملكرد را داشته باشيم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109760
یک دیدگاه

  1. اورموی مسلمان گفت:

    اطباء ،فضلا و دانشمندان استان و ایران و جهان!!!!ازاین مانورها در کرمانشاه و بلاد تابعه اش خیلی انجام داده بودند ولی این مانورهای کشکی و پفکی و مسخره جلوی ویرانی های ساختمان ها و هلاکت مردم مظلوم کرمانشاه عزیزرا نگرفتند!!! ساختمان های غیر استاندارد ،نبود امکانان رفاهی بعد از وقوع زلزله و هزاران بدبختی دیگر درد زلزله است که درمان نمی شوند اونوقت خواجه در فکر نقش و نگار مانور زلزال است!!!!بدبخت دانش آموزان و آموزش و پرورش ندار.یاا…یامحمد(ص)

دیدگاه خود را به ما بگویید.