تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   276 بازدید

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی با تاکید بر نقش هدایت گری علما، گفت: علمای شیعه و سنی باید به ابزار رسالت و هدایت مسلح شوند.

جوان پرس : رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی با تاکید بر نقش هدایت گری علما، گفت: علمای شیعه و سنی باید به ابزار رسالت و هدایت مسلح شوند.

حجت الاسلام عسگر فعال آذر در همایش علمای اهل شیعه و سنی جنوب آذربایجان غربی که در مهاباد برگزار شد، اظهار کرد: ایمان، اخلاق، سعه صدر، رافت و شفقت چهار ابزار رسالت برای علمای شیعه و سنی به منظور ایجاد اخوت هرچه بیشتر و اتحاد بین صفوف مسلمانان است.
حجت الاسلام فعال آذر با بیان اینکه پیامبر نسبت به همگان رئوف و مهربان بود، اظهار کرد: پیامبر اسلام محور وحدت و زبان مشترک بین تمام مسلمانان است.
نویسنده و مترجم اهل ترکیه که میهمان ویژه این همایش بود نیز با بیان اینکه مستکبران و دشمنان اسلام به دنبال تقویت قومیت گرایی هستند، گفت: استکبار جهانی بدنبال ایجاد تفرقه بنام مذهب و قومیت است.
سید جودی با اشاره به عملکرد امام خمینی (ره) در عزت بخشیدن به جهان اسلام، اظهار کرد: امام خمینی (ره) با تکیه بر مردم در مقابل ظلم ایستاد و نام خود را به عنوان دلسوز جهان اسلامی در تاریخ جاودان کرد.
این کارگردان و مستندساز با اشاره به اقدامات خرابکارانه رژیم سعودی در منطقه، بیان کرد: اینکه کشوری مسلمان همچون عربستان بیش از 410 میلیارد دلار در طرح های ضد اسلامی سرمایه گذاری کند، نشانگر عمق فاجعه نفوذ دشمنان در جهان اسلام است.
وی جمهوری اسلامی ایران را الگویی برای کشورهای اسلامی و آزاده دانست.
جودی همچنین با اشاره به متعلق بودن قدس به مسلمانان، گفت: صهیونیست دست های خود را به خون مسلمانان فلسطینی آلوده کرده و هرگز نخواهد توانست با زور و ستم به سرزمین مسلمانان تسلط یابد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی نیز در این همایش با اشاره به آیاتی از قرآن و سوره آل عمران، گفت: کتاب آسمانی قرآن همواره مسلمانان را به صلح و تمسک به دین مبین اسلام دعوت کرده است.
حجت الاسلام محمد داداش زاده ادامه داد: زمانی اتحاد به اسلام محقق می شود که علما و مسلمانان آگاه در راستای اقدامات وحدت آفرین قدم بردارند.
وی همچنین اعلام کرد اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی آمادگی کامل برای حمایت از طرح و برنامه های فرهنگی وحدت آفرین دارد.
امام جمعه مهاباد نیز در این همایش با بیان اینکه دشمنان از واژه های شیعه و سنی استفاده ابزاری می کنند، گفت: اختلاف بین شیعه و سنی، نفوذ استکبار جهانی در بین مسلمانان را بیشتر می کند.
ماموستا قادر سهرابی با تاکید بر ضرورت همدلی و اتحاد بین جوامع اسلامی، گفت: دشمنان اسلام از هرگونه اختلاف و تفرقه بین ما به سود منافع خودشان استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال اسلام ستیزی و ایران هراسی در جهان است، گفت: تمرکز بر اختلاف بین مذهبی وحدت شکن است.
امام جمعه اهل سنت نقده نیز در این همایش گفت: آمریکا با تشکیل انواع گروهک های تروریستی در منطقه خواهان تفرقه و دشمنی بین مذاهب اسلامی است.
ماموستا سرخابی با تاکید شناسایی دشمنان و دوستان واقعی اسلام، اظهار کرد: اتحاد باید بگونه ای باشد که تلبیغات برای تفرقه افکنی بین شیعه و سنی در بین مسلمانان تاثیری نداشته باشد.

ماموستا خلیفه زاده امام جمعه مردم بوکان نیز در سخنان کوتاهی به اهمیت حفظ وحدت در جامعه اسلامی تاکید کرد و از روحانیون خواست به وظیفه شرعی خود در قبال انتقال حقیقت دین اسلام به مردم عمل کنند.

در پایان این برنامه دکتر جودی محقق و مالف ترکیه ای که به عنوان میهمان ویژه به این مراسم دعوت شده بود ضمن جمع بندی موضوعات مطرح شده در این همایش گفت: قدرت واقعی امت ما در اسلام است و این اسلام است که به ما شهامت مقابله با زورگویان و ستمگران را می بخشد.

وی با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در ایجاد و زنده کردن دوباره  روحیه خود باوری در بین مسلمانان ایران را ام القرای جهان اسلام دانست و افزود: امام خمینی (ره) در میان اکراد سنی مذهب ترکیه جایگاه بسیار ویژه ای دارند و حکومت های خون خوار و خون ریزی چون آمریکا با قیام ملت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی و ادامه این حرکت عظیم با رهبری داهیانه امام خامنه ای در موضع انفعال قرار گرفته اند.

برگزار نمایشگاه پوستر با موضوع جریانات تکفیری، اجرای مولود خوانی و پخش کلیپ با موضوع وحدت اسلامی و توزیع بسته های فرهنگی جزو برنامه های جانبی این همایش بودند.

 

برگزاری همایش علمای اهل سنت و تشیع در مهاباد + تصاویر

برگزاری همایش علمای اهل سنت و تشیع در مهاباد + تصاویر

http://www.mohabad-ag.ir/Portals/12/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/2771/IMG_7188.jpg

http://www.mohabad-ag.ir/Portals/12/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/2771/IMG_7170.jpg

 

http://www.mohabad-ag.ir/Portals/12/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/2771/IMG_7072.jpg

http://www.mohabad-ag.ir/Portals/12/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/2771/IMG_7075.jpg

http://www.mohabad-ag.ir/Portals/12/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/2771/IMG_7171.jpg

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112572
دیدگاه خود را به ما بگویید.