تاریخ انتشار :جمعه 2 فوریه 18.::. ساعت : 6:45 ب.ظ

   133 بازدید

بیرامی
سجاد بیرامی : رئوس برنامه های این اداره شامل " ورزش باوری، قهرمان یاوری، جوان پذیری، علم و دانایی محوری و کرامت مداری " است

جوان پرس : رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه گفت: در راستای گرامیداشت دهه مبارک فجر ۱۵۰ برنامه ورزشی در ارومیه برگزار می‌شود.

 سجاد بیرامی در نشست خبری با  اصحاب رسانه که در محل سالن جلسات اداره ورزش و جوانان ارومیه برگزار شد با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: در قالب خانواده بزرگ ورزش و جوانان در تمامی سیستم‌ها هستیم و بزرگی ورزش را نمی‌توان با هیچ موضوع دیگری توصیف کرد از این رو باید از این مهم به خوبی یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ورزش امروز سبب توسعه و بهبود اقتصاد و وضعیت یک جامعه است و از این رو اهمیت ورزش بیش از پیش حس می‌شود و چرزش ما باید بیش از  حال حاضر تشخص و هویت پیدا کند تا بتوانیم در مسائل اقتصادی و توسعه گام‌های بلندتری برداریم به گونه‌ای که ورزش در تولید خالص ملی کشورهای پیشرفته به میزان 4.1 تأثیر دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه با اشاره به رئوس برنامه‌های این اداره گفت: ورزش باوری، قهرمان یاوری، جوان پذیری، کرامت مداری و علم و دانایی محوری در رأس برنامه‌های ماست و از 74 مکان و فضای ورزشی که 64 مورد آن سرپوشیده است در دسترس دستگاه‌هاست باید در این موارد به کار گرفته شود ولی با این همه حال با سرانه ورزشی کشور فاصله بسیاری داریم.

وی تصریح کرد: 150 برنامه برای دهه مبارک فجر در نظر گرفته شده که شامل مسابقات ورزشی در محلات و روستاها، برگزاری اردوها، تجلیل، برنامه‌های فرهنگی، دوی امدادی دور دریاچه ارومیه، مسابقات اتومبیلرانی شمال غرب کشور، مسابقات تیراندازی و دیگر برنامه‌هاست.

بیرامی بیان کرد: اداره ورزش و جوانان ارومیه با یک نگاه برنامه‌ای توام با توسعه پیش می‌رود و باید زمان را  در همه حال مورد توجه قرار دهیم و مورد دومی که باید مدنظر باشد ورزش باوری است و باید همگان ورزش را با جان و دل درک کنیم و افرادی که در ورزش کار می‌کنند عاشق‌ترین انسان‌ها هستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه بیان کرد: شرایط اقلیمی مناسب ارومیه برای ورزش یک مزیت برای استان است که می‌تواند سبب ارتقای رتبه ورزشی آذربایجان غربی شود و این موضوع نیازمند کارشناسی در مورد رشته‌های ورزشی است و استان از نظر رشته‌های نیمه استقامتی و استقامتی توان خوبی دارد.

وی یادآور شد: وقتی در استعدادیابی ورود می‌کنیم در مرحله شناسایی به دلیل عدم باورپذیری و دورنگاری استعداد فرآیند به صورت منطقی پیش نمی‌رود و آدمی برای چهره ملی شدن باید ده تا پانزده سال ریاضت بکشد تا بتواند برای کشور خود افتخار آفرینی کند.

Print Friendly
کدخبر : 111598
دیدگاه خود را به ما بگویید.