تاریخ انتشار :شنبه ۹ اسفند ۹۳.::. ساعت : ۹:۰۱ ب.ظ

   249 بازدید

 معاون امور عمرانی استانداری گفت: کرمانشاه بزرگترین شهر کردنشین جهان است.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه کلانشهر کرمانشاه با داشتن جمعیت یک میلیون نفری، بزرگترین شهرکردنشین دنیاست گفت: این موضوع یک برند برای استان محسوب می شود و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در آن به اهدافشان نیز دست یابند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مجتبی نیک کردار روز شنبه در همایش پنجره واحد و افق سرمایه گذاری کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد اظهار کرد: معمولا اولین ها همیشه برنده هستند و قطعا این موضوع در خصوص سرمایه گذاران نیز صدق می کند.

وی گفت: اولین افرادی که در کرمانشاه با توجه به وجود قابلیت های فراوان سرمایه گذاری کنند قطعا برنده خواهند بود و علاوه بر اینکه توسعه پایدار این استان را رقم می زنند به سود قابل توجهی نیز دست خواهند یافت.

نیک کردار با بیان اینکه برای داشتن استانی توسعه یافته نیازمند زیرساخت های مناسب حمل و نقلی هستیم یادآور شد: این زیرساخت ها در استان وجود دارد و در حال تقویت نیز می باشد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه تنها فرودگاه بین المللی غرب ایران را داراست و قرار است در سال آینده توسعه خوبی نیز پیدا کند، ضمن اینکه کار صدور ویزا در فرودگاه کرمانشاه انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه در صورت تامین اعتبار لازم، راه آهن غرب به کرمانشاه خواهد رسید و تا چند سال آینده هم به خسروی می رسد تا استان ما هم به شبکه سراسری راه آهن بپیوندد.

نیک کردار گفت: بزرگراه کربلا نیز در حال احداث است تا با تکمیل آن کرمانشاه در تمامی مسیرها ظرف مدت سه سال آینده به کشور وصل شود.

وی همچنین به ظرفیت های گردشگری کرمانشاه اشاره و خاطرنشان کرد: امسال برای ورود چهار میلیون گردشگر به استان هدفگذاری شده و همین مسئله می تواند سرمایه گذاران را برای احداث هتل در بهترین مناطق کرمانشاه که توسط شهرداری مشخص شده سوق دهد.

نیک کردار یادآور شد: افرادی که تمایل داشته باشند در بخش گردشگری سرمایه گذاری کنند خوب است بدانند کرمانشاه هم اکنون یک اثر ثبت شده جهانی (بیستون) و یک در حال ثبت جهانی (طاق بستان) و هزاران نقطه گردشگری و تفریحی دارد و برای احداث هتل پروانه بهره برداری بدون کوچکترین هزینه ای صادر خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون 20 هزار میلیارد ریال پروژه برای محوطه جهانی بیستون در نظر گرفته شده و به طور قطع سرمایه گذاری در این محوطه برای سرمایه گذاران جواب خواهد داد.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه و با اشاره به بحث تله کابین طاقبستان گفت: این نقطه هم می تواند محل بسیار خوبی برای سرمایه گذاری باشد چرا که زیرساخت های لازم آن فراهم شده است.

نیک کردار همچنین از دنده کباب کرمانشاه به عنوان یک برند یاد کرد و گفت: افتتاح یک شعبه از این محصول غذایی می تواند رستوران های زنجیره ای مختلفی را در کشور ایجاد کند که به سود سرمایه گذاران خواهد بود.

وی در پایان و با بیان اینکه کرمانشاه جزو هفت استان امن کشور است، خطاب به سرمایه گذاران گفت: شما می توانید کرمانشاه را محلی مطمئن برای سرمایه خود دانسته و با خیال راحت در آن به تجارت و سرمایه گذاری بپردازید.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 61871
یک دیدگاه

  1. کرماشانی گفت:

    بهتر است آقایان جلوی خروج سرمایه از استان را بگیرند. ورود سرمایه در شرایط کنونی و با وجود ناامنی در کشور همسایه (که خود کشورمان هم در شکل دادن به آن نقش کمی نداشته است) خیالپردازی است. پیشنهادهای جناب نیک کردار هیچکدام سودی برای مردم استان نخواهد داشت و فقط به پر کردن جیب چند سرمایه دار خواهد انجامید، سرمایه دارهایی که بدون هیچ شکی پول به دست آمده از کرمانشاه را از این استان خارج خواهند کرد و به نقاط امنتری مانند تهران، دوبی، اروپا و … انتقال خواهند داد و به فقیرتر شدن کرمانشاه کمک خواهند کرد. (این تجربه در همه جای جهان رخ داده و به هیچ عنوان قابل دفاع نیست) در آینده با راه آهنی که ایشان وعده میدهند، تروریستهای شیعه و سنی زیادی از ایران به عراق و از عراق به ایران خواهند رفت و دقیقاً به همین دلیل این راه آهن هرگز به بهره برداری نخواهد رسید. (طرح راه آهن کرمانشاه متعلق به زمان جنگ جهانی اول است و قرار بوده انگلستان در آن زمان آن را به عنوان بخشی از راه آهن سراسری هندوستان-عراق اجرا کند ). به اینها باید افزود که اگر نیک کردار کرمانشاه را به عنوان شهری کردنشین به رسمیت میشناسد، می باید از حقوق مدنی مردم کرد منطقه نیز دفاع کرده و حقوق طبیعی این مردم را دنبال کند. ایشان باید بداند کرد بودن «برند» نیست، بلکه یک مفهوم سیاسی-اجتماعی است که به دنبال خود حقوق سیاسی-اجتماعی خاصی را به دنبال می آورد. ایشان باید پاسخ بدهد که چرا در کشوری مانند ایران که بخش اعظم اقتصاد در دست دولت و حواریان دولت است، کرمانشاه با بیشترین میزان بیکاری و کمترین توسعه یافتگی صنعتی مواجه است. اگر واقعاً کرمانشاه هفتمین استان امن ایران باشد، دولت به عنوان بزرگترین سرمایه گذار کشور و سازندۀ انحصاری زیرساخت ها هیچ توجیهی برای توسعه یافتگی این استان ندارد. بنابراین نیک کردار تنها توپ را به زمین بخش خصوصی می اندازد و نمی خواهد کوتاهی دولت کنونی و دولت های پیشین را بپذیرد. به نظر من باید این هفتمین استان امن بودن را به «امنیتی ترین استان کشور» بودن تعبیر کرد. در واقع در همین چند سطر سخنان جناب نیک کردار میتوان متوجه شد که بزرگترین شهر کردنشین جهان بودن در عمل چه نتیجه ای برای کرمانشاه داشته است. مابقی همه تبلیغ است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.