تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۸ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۱ ق.ظ

   277 بازدید

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری برنامه های هفته بسیج گفت: برنامه های هفته بسیج امسال با شعار " بسیج مظهر مردم سالاری دینی " برگزار می شود.

جوان پرس : معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری برنامه های هفته بسیج گفت: برنامه های هفته بسیج امسال با شعار ” بسیج مظهر مردم سالاری دینی ” برگزار می شود.

سرهنگ جلیل وحیدی در نشست خبری برنامه های هفته بسیج که با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد، اظهار داشت: نقش بسیج در الگوسازی در منطقه خاورمیانه به ویژه در کشورهای عراق، یمن و سوریه بر کسی پوشیده نیست.

وی، با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج و با بیان اینکه در زلزله اخیر در غرب کشور اولین قدمهای خدمات رسانی توسط بسیج و سپاه و نیروهای مسلح برداشته شد، افزود: برنامه های هفته بسیج با ” شعار محوری بسیج مظهر مردمسالاری دینی ” با هدف تبیین نقش و جایگاه بسیج در دفاع همه جانبه از ۲۹ آبان تا ۵ آذر برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی، با بیان اینکه یکی از سیاستهای هفته بسیج، ” توجه به رویکرد مسجد محوری ” است، افزود: بیش از  ۴۰۰۰ مسجد در آذربایجان غربی اعم از سیعه و سنی وجود دارد که محور دینی ما بوده و امور فرهنگی دینی و اعتقادی در این مساجد انجام می شود که از این تعداد ۲۵۵ مسجد به عنوان مساجد محور شناسایی شده اند.

وی، با تاکید بر ترویج گفتمان انقلابی گری که به عنوان کلید حل مشکلات جنگ نرم است، اضافه کرد: مردمی کردن برنامه های بزرگداشت هفته بسیج باید هرچه بیشتر در راس امور قرار گیرد.

او با تاکید بر انجام 55 برنامه محوری و 38 برنامه محوری تر از 55 عنوان به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، انجام ۱۰ برنامه شاخص در ارومیه را عنوان کرد و گفت: اولین روز از هفته بسیج که ۲۹ آبان و مقارن با ۱ ربیع الاول است شعار بسیج، اقتصاد مقاومتی و سازندگی را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ وحیدی، ادامه داد: برپایی” نمایشگاه های اقتصاد مقاومتی “در شهرستان های مختلف استان و برگزاری همایش شکوه هجرت در ارومیه مرکز استان به منظور تجلیل از جهادگران و فعالین اقتصادی در این روز برگزار می شود که ۳۸ گروه جهادی در زمینه اقتصاد مقاومتی تجلیل می شوند.

وی، دومین روز از هفته بسیج را با شعار ” بسیج، محرومیت زدایی و خدمات رسانی ” عنوان کرد و گفت: برگزاری همایش کارمندان بسیجی در سالن برق ارومیه، اعزام اردوهای جهادی در این روز انجام و رسیدگی به مشکلات محرومان، ویزیت رایگان پزشکی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز در این روز اجرا می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی، با بیان اینکه سومین روز از هفته بسیج با شعار “بسیج، اعتلای فرهنگی و اجتماعی ” نامگذاری شده است، اذعان داشت: یادواره شهدای دانشجو با حضور جمعیت بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه ها در محل سالن شهید چمران دانشگاه ارومیه در نازلو در ۱ آذر برگزار می شود.

وی، چهارمین روز از هفته بسیج را با شعار ” بسیج، اندیشه ورزی و تولید علم ” عنوان کرد و افزود: همایش تجلیل از مبتکرین و مخترعین علمی بسیج در سالن همایش های دانشگاه ارومیه واقع در خیابان شهید بهشتی در این روز برگزار و پس از آن غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در باغ رضوان انجام می شود.

سرهنگ وحیدی، اظهار داشت: ۳ آذر همزمان با پنجمین روز از هفته بسیج با عنوان ” بسیج، مسجد محوری و ولایت مداری بسیجیان “حضوری پر شور در نماز جمعه داشته و فرمانده سپاه شهدا سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه خواهد بود.

وی، افزود: “بسیج، دولت مقاومت و استکبار ستیزی  “شعار ششمین روز از هفته بسیج نام داشته و اجلاسیه فرهنگ و آموزش در راستای کنگره ملی بزرگداشت ۱۲ هزار شهید استان در این روز برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی، گفت: ۵ آذر که به عنوان روز آخر از هفته بسیج و روز اصلی بسیج نامگذاری شده با “شعار بسیج، جهاد کبیر و عمل انقلابی ” عنوان و شکوه عظیم بسیجیان در سراسر استان را شاهد خواهیم بود که این تجمع در مرکز به دلیل همزمانی با اجلاس زنان کنگره ملی ۱۲ هزار شهید در عصر این روز برگزار می شود.

سرهنگ وحیدی، با اشاره به افتتاح برخی از پروژه های محرومیت زدایی در طول هفته بسیج گفت: در ۷ شهر تعداد ۳۱ پروژه افتتاح می شود.

وی، با اشاره به جزییات این پروژه ها بیان داشت: ساخت و مرمت مساجد به تعداد ۱۵ باب در روستاهای محروم شهرستان های چالدران، شاهیندژ، چایپاره، بوکان، اشنویه، ماکو و خوی، افتتاح ۷ خانه عالم در شهرستان های ارومیه، پلدشت و مهاباد، افتتاح دو غسالخانه در پلدشت و اشنویه، افتتاح ۶ پروژه آبرسانی به روستاهای چالدران، خوی و پلدشت با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ريال از جمله این طرح هاست.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری کنگره بزرگ ۱۲ هزار شهید استان در ۱۲ آذرماه خاطرنشان ساخت : در راستای برنامه های کنگره؛ اجلاس فرهنگ و آموزش در ۴ آذرماه، اجلاس بانوان در ۵ آذرماه ، اجلاس روحانیت در ۷ آذرماه و اجلاس ایثارگران در ۹ آذر با حضور پررنگ مسوولان و مردم کشوری و استانی برگزار می شود.

سرهنگ وحیدی پیش مقدمه این کنگره را برگزاری اجلاس پیشمرگان کرد مسلمان وعشایر در مهاباد عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109485
دیدگاه خود را به ما بگویید.