تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۵ ب.ظ

   304 بازدید

بعد از سه سال وقفه ؛
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت گفت: جشنواره ملی موسیقی"بیت و حیران" با حضور 27 استان در این شهرستان خبر داد.
جوان پرس : رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت گفت: جشنواره ملی موسیقی”بیت و حیران” با حضور 27 استان در این شهرستان خبر داد.

«کاوه حیاک»  در گفت وگو با کردپرس گفت: بعد از سه سال وقفه، نهمین دوره جشنواره ملی موسیقی بیت و حیران در اسفندماه امسال در شهرستان سردشت به مدت دو روز برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره از سال 93 به علت نبود اعتبارات برگزار نشد و امسال نیز اعتبارات مصوبی برای برگزاری این جشنواره در اختیار نداریم اما با همکاری فرمانداری سردشت اعتبارات برگزاری این جشنواره را تامین کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت در ادامه گفت: 300 هنرمند از 27استان کشور 1500 اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند که هیئت داوران 200 اثر را انتخاب می کنند.

وی افزود: هیئت داوران متشکل از صاحبنظران و اساتید بنام موسیقی کشور   در جریان برگزاری جشنواره آثار برتر را انتخاب می کند.

حیاک تصریح کرد: این جشنواره در   دو قالب گروهی و فردی و در 14بخش‌ مانند  تک نوازی انواع ساز و موسیقی اصیل ایران، موسیقی نواحی ، همخوانی، کارهای گروهی و عرفانی و… برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت افزود: هدف از برگزاری این جشنواره نیز حفظ هویت و هنرهای اصیل بومی و ایرانی، نشر این فرهنگ و آداب و رسوم محلی بوده که با لباس و ساز محلی در این جشنواره حضور یافته و آداب و رسوم گذشتگان را احیاء می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های دهه فجر در سردشت بیان کرد: در این زمینه برنامه‌هایی همچون محفل انس با قرآن کریم ویژه خواهران و برادران، افتتاح نمایشگاه نقاشی 40 متری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاه توانمندی بانوان سردشت و نیز همایش حجاب و عفاف نیز برگزار می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 111522
دیدگاه خود را به ما بگویید.