تاریخ انتشار :سه شنبه 26 ژانویه 16.::. ساعت : 3:00 ب.ظ

   873 بازدید

توریستی
راه اندازی ترموای برقی، رینگ دوم کمربندی و دنیای بازی مدرن، ایجاد منطقه تفریجی و گردشگری در روستای بند و امام‌زاده از پروژه‌هایی اجرایی شهرداری ارومیه در سال ۹۵ به منظور جذب گردشگر است.

جوان پرس : راه اندازی ترموای برقی، رینگ دوم کمربندی و دنیای بازی مدرن، ایجاد منطقه تفریجی و گردشگری در روستای بند و امام‌زاده از پروژه‌هایی اجرایی شهرداری ارومیه در سال ۹۵ به منظور جذب گردشگر است. به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه؛ شهر ارومیه همواره با رمزو رازهای زیادی برای گردشگران آن همراه بوده است و گردشگران پس از سفر به ارومیه مبهوت و شیفته زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و معنوی ارومیه می‌شوند. با توجه به این تفاسیر و از آنجایی که یکی از مهم‌ترین بنیان‌های توسعه پایدار، پرداختن به موضوع گردشگری است که از فاکتور های اساسی درآمدزایی و پیشرفت شهر ا بشمار می آید و در جذب گردشگر و رشد صنعت توریسم و  به دنبال آن سرمایه گذار نقشی اساسی دارد و این امر نیز از دغدغه های اصلی شورای اسلامی و شهرداری ارومیه است. در این باره با «هادی سید ذاکر»، رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت‌و‌گویی را انجام دادایم که در ادامه می آید .

روند  سرمایه گذاری در شهر ارومیه چگونه است ؟

 به منظور تسهیل سرمایه گذاری، شیوه نامه‌ای برای چگونگی جذب و همکاری با سرمایه گذاران تنظیم شده و به تمام شهرداران کشور ابلاغ شده است، که بر اساس آن در شورای اسلامی شهر نیز تصمیم گیری شده و چگونگی رعایت شیوه نامه و جذب سرمایه گذاری به شهردارارومیه ابلاغ می شود، بعد ازآن نیز نحوه سرمایه گذاری ابتدا در کمیسیون بررسی و بعد به کمیسیون عالی سرمایه گذاری به ریاست شهردار ارجاع می شود و بعد از طی شدن این مراحل با رعایت مفاد شیوه نامه‌ای، شهردار با سرمایه گذار داخلی و خارجی وارد مذاکره می‌شود.

کدام پروژه‌های سرمایه گذاری در شهر ارومیه در حال اجرا است؟

مجتمع تجاری تفریحی رزت، مجتمع سرمایه گذاری اوریاد، و مجتمع تجاری و تفریحی تکبیر فتح، تقاطع غیر هم سطح آذربایجان و سرو از جمله پروژه‌های سرمایه گذاری در دست اجرا است.

برای جذب گردشگری در شهر ارومیه نیازمند سرمایه گذار برای اجرای پروژه‌های گردشگری هستیم، در راستای جذب سرمایه گذار چه برنامه‌های را انجام می‌دهید؟

 برای جذب سرمایه گذاری اقدام به تبلیغات محیطی در شهر ارومیه و برگزاری نمایشگاه‌های سرمایه گذاری در کشور کرده و همچنین در اردیبهشت سال ۹۵، جشنواره بزرگ سرمایه گذاری برای معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری در شهر ارومیه برگزار می‌شود.

شهرداری ارومیه برای جذب سرمایه گذاری برای اجرای پروژه‌های گردشگری چه تسهیلاتی را ارائه می‌دهد؟

شهرداری ارومیه تسهیلاتی چون تخفیف در پروانه ساخت و زمین برای برای اجرای پروژه به سرمایه گذار ارائه می‌دهد تا سرمایه گذاران با آسودگی و امنیت کامل در شهر سرمایه گذاری کنند.

آیا طرح جامع سرمایه گذاری و گردشگری در شهر ارومیه پیاده می‌شود؟

بله، طرح تدوین سند جامع سرمایه گذاری و گردشگری در شهر ارومیه برای توسعه صنعت سرمایه گذاری و گردشگری در شهر ارومیه در حال اجرا است.

برای توسعه صنعت گردشگری در شهر ارومیه باید چه کاری انجام داد؟

برای توسعه صنعت گردشگری در شهر ارومیه باید زیرساخت‌ها و بستر‌های لازم برای جذب گردشگر در شهر ارومیه تحقق یابد.

چه پروژه‌هایی در سال ۹۵برای جذب گردشگر به شهر ارومیه اجرا می‌شود؟

راه اندازی ترموای برقی، رینگ دوم کمربندی و دنیای بازی مدرن، ایجاد منطقه تفریجی و گردشگری در روستای بند و امام‌زاده از پروژه‌هایی اجرایی در سال ۹۵ به منظور جذب گردشگر است.

Print Friendly
کدخبر : 84288
یک دیدگاه

  1. همشهری says:

    خواهش می کنیم این کار را نکنید!!!!

    شهرداری برای پول درآوردن، از اسم سرمایه گذاری این بار به جای پروژه رزت و بالا بردن بیش از اندازه قیمت ملک و زمین در شعاع پروژه، در سال ۹۵ طراحی کردند که امام زاده و بند رو ویران کنند و از حالتی که مردم با سلیقه خودشون و با فکر خودشون آن مناطق را گسترش دادند تا باعث شود همه لذت ببرند، به حالته ویرانه تبدیل کنند؟!! خواهشا این مناطق را به حال خود رها کنید!

    لطفا این سئوال را مسئولین محترم شهرداری مطالعه کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.