تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ

   296 بازدید

روستاییان زحمتکش با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستانها و مشارکت بانکها، می توانند از تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیون ریالی(در روستاهای مرزی) و ۱۸۰ میلیون ریالی(در سایر روستاها) با کارمزد 5درصد و بازپرداخت 15 ساله، بدون سپرده گذاری و هیچ محدودیتی، بهره مند شوند.

جوان پرس : مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی بیان داشت: این نهاد مردمی که یادگار امام راحل است، در سایه عنایات خداوند و تلاشهای بی وقفه کارکنان، با حضور در روستاها و شهرها استان، طرح های عمرانی متنوعی(عمدتا در روستاها) تهیه و اجرا می نماید.
محمود بدلی اظهار داشت: بمناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، تعداد ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم با اعتبار بالغ بر ۹۵ میلیاردریال و در ۱۶ روستا طرح هادی با اعتبار بالغ بر ۳۴ میلیاردریال در سطح استان افتتاح خواهد شد، که ۷۳۲۰ خانوار از مزایای این طرح های عمرانی بهره مند می شوند.
وی، افزود: از عواملی که موجب شده، اجرای طرح های عمرانی، بویژه طرح هادی و طرح بهسازی مساکن روستایی با موفقیت اجرا شوند، اعتماد، مشارکت مردم و مسولین بوده است.
وی، تصریح کرد: از مهمترین و حساسترین فعالیت عمرانی که با جدیت پی گیری می شود، اجرای طرح بهسازی یا ترویج ساخت و سازهای مقاوم بوده است.
مهندس بدلی، خاطر نشان کرد: اکثر اماکن روستایی قدیمی، فرسوده، با مصالح نامرغوب، غیر اصولی یا در مکان نامناسب ساخته شدند که در برابر سوانح آسیب پذیر می باشند، لذا از تمامی دست اندرکاران و صاحبان نفوذ دعوت می شود در راستای ترویج فرهنگ مقاوم سازی، ارتقا کیفیت ساخت و سازها برابر مقررات ملی ساختمان، بهبود بافت های فرسوده این نهاد را یاری نمایند.
وی، افزود: تاکنون در سطح روستاهای استان، تعداد ۷۸هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی مقاوم و زیبا شروع و ۷۵ هزار واحد به اتمام رسیده است، طرح هادی نیز در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و با هدف توسعه اصولی، برابر نقشه تهیه شده اجرا می شود، در این راستا تاکنون برای تمامی ۲۱۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، نقشه طرح هادی تهیه و در۵۰۰ روستا نیز با اقدامات فیزیکی نظیر بازگشایی معابر، جدول گذاری، سنگ فرش و آسفالت معابر، ساماندهی چشمه ها و محوطه اماکن عمومی، ایجاد فضای سبز و محل بازی کودکان و… اجرا گردیده است.
لازم به ذکر است : تمامی روستاییان زحمتکش با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستانها و مشارکت بانکها، می توانند از تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیون ریالی(در روستاهای مرزی) و ۱۸۰ میلیون ریالی(در سایر روستاها) با کارمزد 5درصد و بازپرداخت 15 ساله، بدون سپرده گذاری و هیچ محدودیتی، بهره مند شوند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 111541
دیدگاه خود را به ما بگویید.