تاریخ انتشار :شنبه ۶ آبان ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۱۳ ق.ظ

   773 بازدید

   امروز مراسم اختتامييه همايش هم انديشي شهر ايراني ( شهر تاريخي فرهنگي و مذهبي اروميه ) برگزار مي شود . دوستان و متوليان امر خيلي زحمت كشيدند و دعوت نامه اي براي حضور نگارنده ارسال كردند ، اما … 

 به گزارش جوان : كاش همه ما بخصوص آناني كه سري در سرها دارند و صاحب جلال و جبروت  ، مقام و موقعيت ، آناني كه امروز طلايه دار و پيشقراول ميدان خطبر خدمت گذاري هستند ، كساني كه مي خواهند ايران را براي فرداهاي بهتر بسازند، بجاي ارسال يك دعوت نامه خشك و خالي براي يك بار هم كه شده به فرهنگ ايراني و اسلامي خود رجوع كنيم و معناي واقعي احترام به همديگر را مرور نماييم.

    حدود  15 روز پيش بود كه كليد افتتاح اين همايش در تهران بدون استقبال و همراهي مسوولان كشوري و البته با سفر و ماموريت مديران استاني در مركز فرهنگستان هنر  روشن شد و قرار بود 25 يا 26 مهر ماه اختتامييه اش در اروميه برگزار شد حال حدود 10 روز از بدقولي مسوولان مي گذرد ، چه كنيم هنوز در الفباي احترام به افكار عمومي و مردم كه بفرموده امام بزرگوارامان ولي نعمتان ما هستند ، مانده ايم.

 

 در مورد بي توجهي و بي احترامي به جامعه خبري كه قرار بوددر مراسم افتتاح آن بسيار گفتيم  و همين امر حاشيه هاي زيادي به همراه داشت ، در بخشي از اين رنج نامه كه با عنوان ( متوليان برگزاري همايش اروميه شهر ايراني از خبرنگاران عذرخواهي كنند  ) آورده بوديم ؛ حدود چند روز قبل از مراسم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي به نيابت از فرمانداري مركز استان با خبرنگاران ونمايندگان اصحاب رسانه تماس مي گيرند که يکشنبه عصر يا دوشنبه صبح قرار است در معيت مديران کل استاني براي شرکت در مراسم افتتاح همايش راهي تهران شوند ؛ 10- 15 نفري اعلام آمادگي مي کنند تا اينکه عصر يکشنبه فرا مي رسد حوالي ساعت ۳۰/۶ تماس مي گيرند که بليط هواپيما رزرو نشد و اگر مي خواهيد بياييد امروز 2 ساعت ديگه با اتوبوس حرکت کنيد، از اين تعداد کمتر از انگشتان دست جواب مثبت مي دهند چرا که برنامه ريزي براي حضور در همايش فردا صبح دوشنبه با پرواز برگشت هم همان روز بود ولي يکبار برنامه مي ريزند و انگار قرار نبود خبرنگاري با خود ببرند و يا اينکه خبرنگاران فعال استاني در اين همايش حضورداشته باشد.

  همايشي که قرار است از اروميه بنويسند همايشي که افتتاحش در تهران و اختتاميه اش دراروميه است و يک هفته برگزار مي شود . همايشي که مي خواهد اروميه مرکز استان آذربايجان غربي را يک شهر تاريخي ،مذهبي و فرهنگي معرفي کند ،يک کلاس آشنايي براي جامعه خبري ويك شناخت و اطلاع رساني براي افکار عمومي و مردم استان و آنهايي که تاريخچه اروميه را خوب نمي شناسند ؟!

 اما چه فايده ؛ بي برنامه گي متوليان برگزاري همايش باعث مي شود هيچکدام از اين اهداف و ساير مولفه هاي پيش رو محقق نشود. مسوول برگزاري همايش فرمانداري اروميه است و  مي بايست روابط عمومي فرمانداري و همکاران اين حوزه هماهنگي مي کردند حال که ارشاد دست پيش کشيد كه کاش نمي کشيد! چرا که با کمبود اعتبار و جيب خالي چه لزومي داشت پز عالي بدهيم ؟!

   هرچند تشنه رفتن با هواپيما نيستيم ولي آيا اگر قرار بود با اتوبوس سفر کنيم آيا متوليان برگزاري مراسم نمي توانستند در يک اقدام ابتکاري يک تور خبري و گردشي فراهم مي کردند و با يک اتوبوس راهي تهران و مرکز همايش مي شديم و روزهاي ماقبل آن هماهنگي صورت مي گفت ؟! و يا اينکه آيا حدود50 مدير و صاحب مسندي که در سالن و مرکز همايش ها حضور داشتند آيا همه آنها با اتوبوس رفته بودند و چه لزومي براي حضور برخي از آن بزرگواران بود ، يا اينکه وقتي نوبت به خبرنگار رسانه رسيد جيب خالي شد و بي برنامه گي ديديم؟!

    آيا نمي توان اين را به حساب بي حرمتي و بي توجهي ؛ کم لطفي ؛ بي برنامه گي متوليان امر که در راسشان فرمانداري اروميه است بنويسيم.

  مگر مقدمات برگزاري همايش از ماه ها پيش فراهم نشده بود، مگر آقايان مسوول در بوق و کرنا دم نمي زدند که فلان روز و فلان هفته همايشي در تهران براي اروميه برگزار مي شود آيا هماهنگي و اتخاذ يک برنامه در خور شأن جامعه خبري براي پوشش مناسب اين مراسم کارچندان سختي است!

   به اين سخن منطقي سکاندار استان يقين يافتيم که همه چي پول نيست ؟! ولي کاش آقاي استاندار مقصرين اين ناهماهنگي را توبيخ کنند وهمچنين متوليان هم به صورت رسمي از جامعه خبري و کساني که قرار بود پاي درکاب براي تنوير افکار عمومي گام بردارند عذرخواهي نمايند.

 

 و امروز شنبه ، روز اختتامييه اش است ، 15 روز از آن روزي كه نوشتيم ، خون دل خورديم و رنجيده خاطر شديم و البته در اين مدت تلفن هاي زيادي شد و پيامك هاي آمد ، عده زيادي از همكاران تشكر كردند و چند صاحب مسند هم گله و شكوه ! 

 اما متاسفانه دريغ از يك عذرخواهي خشك و خالي از سوي متوليان امر ! و نگارنده هم به نشانه اعتراض به مراسم و همايش نرفته و تا روزي كه به خواسته اصحاب رسانه و اين مجموعه ( كوشا و جوان پرس) پاسخ ندهند ما هم مجبوريم مثل خودشان رفتار و برخورد كنيم !

كاش براي يك بار هم كه شده ياد بگيريم كه نفسمان متعلق به استان و كشور است و قلبمان براي اعتلاي منطقه مي تپد نه چيز ديگري!

 براي استفاده از ابزار رسانه هيچ هزينه اي پرداخت نمي كنيم ، اصحاب رسانه به صورت كاملا رايگان و چشم داشت  در راستاي تنوير افكار عمومي و اطلاع رساني گام بر مي دارند ، آيا به درستي از اين امكانات و ابزار استفاده مي كنيم ؟!…..

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 8648
۷ دیدگاه

 1. سردار گفت:

  واقعا برای این مسئولین خجسته متاسفم

 2. سلام ای جوان تازه آمده اما داری موی سفید در سر بیا ناز نده

  ای جوان خندان خبری و قهرکرده از مدیران جون من ناز نده
  بابا بده خبری خندان نه از عالم قهر و گلایه بیا جون من ناز نده
  ای که کرده هوس سفر هوایی بی بلیط بیا جون من ناز نده
  تو فکر کنی اینجا تهرونه و رسانه ارباب خامی اخوی بیا جون من ناز نده
  اگه بود کارت دعوت و اس ام اس بفرست به رفقا بیا جون من ناز نده
  تو که کرده ای دکان تازه باز می خوای بشی جوان دیروز بیا آشتی جون من ناز نده
  خبر شکوه و گله میاری به اهل خبر می خوری چلو با مدیران از ما بی خبر بیا جون من ناز نده
  اینجا شهر مدیران با قیافه جدی و اخمو ست ای اهل خبر بیا با ما بساز و بیا جون من ناز نده

  آبدارچی ارومیه خبر

  • سلام اخوي

   ما پي سوار شدن بر مركب هواپيما نيستيم و قهر هم نمي كنيم.
   اهل شكوه وگلايه هم نيستيم.
   هميشه با روي گشاده هم دست به كيبرد مي بريم.
   به دنبال حفظ اصالت شما و خوديم.
   هر چند كسي ناز ما را نمي كشد ولي خود بايد ناز خود بكشيم.
   كاش مسوولان در حال خفته ما اندكي از خواب نازشان بپرند و بقول شما اخم باز كنند.
   ممنونم از محبت هاي بي كران شما .

 3. ali گفت:

  اصلیترین ومهمترین زحمت همایش ارومیه شهر ایرانی توسط دانشمند شهیر جناب آقای دکتر فتح الهی معاون سیاسی وقت زده شد دریغ از یک جمله تشکر از ایشان در این همایش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ولی ما میگیم دکتر اززحمات شما تشکر می کنیم.

 4. خبرنگار گفت:

  آقا خسته نباشين خوب كردين نرفتين ما و چندتا از همكاراي خبرنگارمون هم نرفتيم و تحريم رسانه اي شون كرديم تا باشه ادب ياد بگيرن!!!!

دیدگاه خود را به ما بگویید.