تاریخ انتشار :جمعه ۸ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۵:۳۰ ب.ظ

   529 بازدید

این روزها بخش خصوصی فعال در حوزه حمل و نقل خود را مجری سیاستهای دیکته شده بخش دولتی می دانند.

جوان پرس / اسکندر خنجری : بخش دولتی خوب می داند حرکت به سمت خصوصی شدن سرنوشت محتوم این روزهای بخش حمل و نقل است. اما هر گاه خواسته اندک اعتمادی واقعی داشته باشد به اینکه بخش خصوصی توانایی و توانمندی دارد دست و دلش لرزیده و این بی اعتمادی موجب شده تا بخش خصوصی نتواند آنطور بایسته در عرصه حمل و نقل عرضه اندام کند.
این روزها بخش خصوصی فعال در حوزه حمل و نقل خود را مجری سیاستهای دیکته شده بخش دولتی می دانند. بی آنکه از آنان نظرخواهی شود و نظراتشان اعمال گردد. در جهان امروز که دیگر فرصتی برای ازمون و خطا نیست و دینا بخش خصوصی را باور کرده و از توان آن به درستی استفاده می کند در کشور ما بالاخص در حوزه حمل ونقل دولت نخواسته و یا نتوانسته به این حوزه اعتماد کند.
نتایج این بی اعتمادی نیز امروز در بستر حمل و نقل ما مشهود است. تشکل ها رغبتی به کارهای خلاقانه ندارند چون خوب می دانند خلاقیتشان از سوی بخش دولتی سرکوب می شود.زیرساختهای حمل و نقلی پیرو فرسوده شده اند و دولت را توان سرمایه گذاری در این حوزه نیست لذا به زعم خود دوست ندارد قافله را بسپارد به بخش خصوصی که همواره در این کشور دیدگاه درستی به توانمندی آن نبوده است.
کشورهای همسایه از قبل اعتماد و باور به بخش خصوصی امروز در حوزه حمل و نقل پیشروی می کنند و برای سایر کشورها به الگو و بعضا آرمان بدل شده اند اما ما هنوز اندر خم یک وکوچه ایم…
تشکل های صنفی ترجیح می دهند سکوت کنند. سکوتی مرگبار در ازای زنده ماندنی با تنفس مصنوعی چون خوب می دانند هر گونه اظهار نظر و انتقادی واکنش های منفی را از سوی بخش دولتی و از آن سوی بستن روزنه های امید به همراه خواهد داشت. این القای ترس در بدنه بخش خصوصی و نایده انگاری و بی اعتمادی جز اینکه عقب ماندگی های بخش حمل و نقل را دوصد چندان می کند عواید دیگری برای کشور نخواهد داشت. باور درست و واقعی به اصل ۴۴ قانون اساسی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است می بایست از سوی متولیان امر جدی گرفته شود چون چاره ای جز این ینست. جهان به سرعت در حال پیشرفت و ما برای عقب نماندن از قافله توسعه یافتگی باید به بخش خصوصی اعتمادواقعی داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 93555
دیدگاه خود را به ما بگویید.