تاریخ انتشار :جمعه 4 سپتامبر 15.::. ساعت : 11:20 ب.ظ

   828 بازدید

حاج مهدی
حجت الاسلام قریشی : دشمنان همواره با استفاده از جنگ نرم و ضربه زدن به بنیان های فرهنگی و اجتماعی و رسوخ در افکار و اعتقادات مردم سعی بر نفوذ در اعتقادات کشورهای اسلامی دارند.

جوان پرس : حجت الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان  گفت : مسوولان کشور باید در همه حال در خنثی کردن هجمه های فرهنگی استکبار جهانی دقت نظر بیشتری داشته باشند.

وی بیان کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در پایان هجدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری و در دیدار با اعضای این مجلس ، همه ما وظیفه داریم منویات داهیانه رهبر معظم را با گوش و جان در راستای رشد و توسعه کشور به کار ببندیم.
وی اظهار کرد: به یقین امروزه نظام سلطه غرب با هجمه های شدید در صدد گسترش تبلیغات سوء خود در بین جوامع اسلامی بوده و سعی دارند عقاید و نظرات خود را آنچنان که می پسندند ، در بین مسلمانان جهان نهادینه کنند.
وی گفت: شعار دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم از جمله نمادسازی های بی اساسی است که استکبار جهانی قصد دارد با وارونه ساختن آن حاکمیت و زورگویی خود را بر افکار عمومی جهان تحمیل کند.
حجت الاسلام قریشی ادامه داد: دشمنان نظام و اسلام سعی دارند به دنیا بقبولانند که کشورهایی همچون ایران ، فلسطین ، یمن ، لبنان و غزه تروریست و مخالف حقوق بشر بوده ولی در مقابل کشوری همچون اسرائیل و عربستان و گروهک های تکفیری ، مدافع حقوق بشر و ضد تروریسم هستند.
وی گفت: این نمادسازی که اسرائیل یا عربستان برای دفاع از حقوق بشر اقدام به قتل عام هزاران مردم بی دفاع اعم از زن و مرد و پیر و جوان کرده و مدارس ، بیمارستانها و خانه های مردم را هدف گلوله و موشک قرار می دهد ، ادعایی بیهوده و عبث است که متمایز کردن خوب و بد آن هوشیاری افکار عمومی در جهان اسلام را می طلبد.
حجت الاسلام قریشی همچنین گفت: دشمنان همواره با استفاده از جنگ نرم و ضربه زدن به بنیان های فرهنگی و اجتماعی و رسوخ در افکار و اعتقادات مردم سعی بر نفوذ در اعتقادات کشورهای اسلامی دارند که برای جلوگیری از این شبیخون فرهنگی باید هوشیار و آگاهانه رفتار کنیم.
وی ادامه داد: تبلیغات بی بندباری ، بی غیرتی و برهنگی در قالب روشنفکری و متمدن بودن یکی از مهمترین تبلیغات منفی دشمن است که در کشورهای اسلامی رواج یافته که باید بیش از گذشته در خنثی کردن این فتنه دشمن عمل کنیم.
وی افزود: هوشیاری پس از صلح با دشمن باید بیشتر از زمان جنگ با آنها مورد توجه باشد و دولتمردان بلند پایه کشور وظیفه دارند جواب دندان شکنی در برابر توهین و اتهامات مسوولان استکبار جهانی بدهند.
امام جمعه ارومیه ادامه داد: فرمایش و منویات حکیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری باید همواره سرلوحه امور مسوولان و مردم قرار گیرد تا نظام مقدس جمهوری اسلامی از هجمه های دشمنان در امان باشد.
وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ماه ذیحجه و نزدیک شدن به ماه پر خیر و برکت محرم افزود: شنیده می شود برخی هیات های مذهبی برای پربار کردن مراسم عزاداری حضرت امام حسین(ع) اقدام به عقد قرارداد و دعوت از مداحان مطرح خارج از استان می کنند که مسوولان امر باید در این خصوص دقت نظر و نظارت بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: بهره مندی از حضور مداحانی که در راه ولایت و هم راستا با مقدسات نظام جمهوری اسلامی ایران ، مورد نیاز است .
حجت الاسلام قریشی برگزاری مراسم عزداری شبانه اول تا دهم محرم در خارج از مساجد ، تکایا و هیات های مذهبی را غیرقابل قبول دانست و افزود: این مراسم باید به همراه سخنرانی طلاب و حضرات عظام و با اجتماع مردم و جوانان در داخل مساجد و تکایا انجام شده و جلوی آزار و اذیت همسایه های نزدیک مساجد نیز گرفته شود.
وی همچنین چنگ زدن به ریسمان الهی را بر هر مسلمانی واجب دانست و افزود: شنیدن موعظه ، پند و اندرز برزگان دین موجب زنده شدن روح و جان انسان می شود.
حجت الاسلام قریشی مسالمت با مردم و صبر و شکیبایی در برابر رفتارهای نامناسب آنها و خوش خلقی را از خصوصیات بارز انسانهای با ایمان عنوان کرد.

Print Friendly
کدخبر : 74908
دیدگاه خود را به ما بگویید.