تاریخ انتشار :دوشنبه 10 جولای 17.::. ساعت : 11:00 ب.ظ

   87 بازدید

مقدمي كيا
مقدمي كيا : سازمان تأمین اجتماعی به دنبال پاسخ و رفع دغدغه‌های عموم مردم است و در همین راستا ۳۷ درصد از جمعیت آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته است.

جوان پرس : مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان غربی گفت: سازمان تأمین اجتماعی به دنبال پاسخ و رفع دغدغه‌های عموم مردم است و در همین راستا ۳۷ درصد از جمعیت آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته است.

مقصود مقدمی کیا در نشست خبری مشترك با مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان غربی با اصحاب رسانه که به مناسبت بزرگداشت هفته تأمین اجتماعی که در سالن سمینار مديريت درمان تأمین اجتماعی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: از آن جایی که هیچ تولید و اشتغالی بدون تأمین اجتماعی معنی ندارد و نام‌گذاری سال به‌عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال مأموریت پیچیده‌تری داریم.

وی افزود: در تمامی کارگروه‌های استانداری آذربایجان غربی عضو هستیم و از سمت بیمه شده، کارفرما و دولت به موضوعات نگاه می‌کنیم تا تمامی مشکلات از طرف این سه را به خوبی برطرف کنیم.

مقدمی کیا تصریح کرد: اهداف عملکردی تأمین اجتماعی در حوزه اقتصادی و اجتماعی از سه منظر مدنظر است که در گام نخست از منظر بیمه شده سبب جلوگیری از فقر و زایش فقر، تقویت عزت نفس، سلامت روحی و فکری و شکل دادن امنیت خانوادگی و فردی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انتقال پذیری و ضربه‌گیری تنش‌های روابط کارگری و کارفرما، ایجاد محیط سالم و آرام برای کار، تأمین کارگر برخوردار از وضعیت جسمی، فکری و روحی مناسب و تولید بیشتر با ضایعات کمتر و بهره‌وری بالاتر نیز از منظر کارفرما مورد توجه است و از منظر دولت به کمک به تولید ناخالص ملی بیشتر، ایجاد همبستگی و مشارکت ملی، کمک به تحقق عدالت اجتماعی و کمک به بسط و توسعه امنیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی توجه می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان غربی گفت: به طور کلی تأمین اجتماعی سه هدف توسعه سازمانی، ارتقا کیفیت خدمات و پاسخگو بودن را دنبال می‌کند و در راستای توسعه سازمانی بیش از 55 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده‌ایم و 5 طرح کلی در سازمان در حال اجراست.

وی با اشاره به 5 طرح در حال اجرا در سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی به دنبال پاسخ و رفع دغدغه‌های عموم مردم است تا چالش‌های موجود را برطرف کند که ممکن است این چالش‌ها دائمی یا موقت باشد و در این حالت دو نوع تعهد بلند مدت و کوتاه مدت داریم.

مقدمی کیا اظهار کرد: در سه شهرستان اشنویه، شوط و پلدشت نمایندگی نداریم که به صورت اقماری به ارباب رجوع پاسخگو هستیم و اقماری نوعی از خدمت رسانی است که نمایندگان خود را به این سه شهرستان می‌رسانیم تا به مردم پاسخ دهند و در میان شهرستان‌ها شهرستان ارومیه، میاندوآب و مهاباد در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برند.

تامین اجتماعی ثروتمندترین سازمان نيست / ۳۷ درصد از جمعیت استان تحت پوشش هستند
او گفت: یک سوم پول دریافتی از هر فرد بیمه شده صرف درمان می شود، اینکه گفته شود سازمان تامین اجتماعی ثروتمند ترین سازمان است صحیح نیست و فقط میشود گفت روی پای خودش ایستاده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان با بیان این که هیچ اشتغالی بدون در نظر گرفتن بیمه تامین اجتماعی مفهومی ندارد افزود: در تمامی کارگروه هایی که مرتبط با تامین اجتماعی است عضو بوده و باید نظر دهیم.
مقدمی کیا ادامه داد: هدف از ایجاد تامین اجتماعی سه منظر بیمه شده، کارفرما و دولت است که در واقع سازمان، حالت سه جانبه گرایی به موضوع نگاه کرده و به دنبال حل بعضی مسائل در کشور هستیم.
مقدمی کیا با اشاره به این که بیمه شده های اصلی و تبعی ما یک میلیون و سی هزار نفر می باشد خاطر نشان کرد: یعنی 37 درصد جمعیت کلی و 59 درصد شهری تحت پوشش اند.
وی ادامه داد: چهار هزار نفر مستقیما از ما حقوق دریافت می کنند که شامل از کار افتاده، بازنشست و فوتی ها هستند.
این مقام مسئول خبر داد : یک میلیون و 45 هزار نفر مستمری و بیمه شده اصلی در تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و حقوق دریافت می کنند.
وی درپایان از دستاورد های سازمان متبوع خویش گفت و تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی استان موفق به دریافت رتبه 5 کشوری در سال 93 ، رتبه 2 کشوری در سال 94 و رتبه 2 کشوری در سال 95 شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی در ادامه گفت: تخلف مالی در تامین اجتماعی مهاباد کمتر از یک میلیارد تومان است.

مقدمی کیا در مورد اختلاس میلیاردی در تامین اجتماعی مهاباد اظهار داشت : تخلف تامین اجتماعی مهاباد کمتر از یک میلیارد بوده و نصف آن نیز برگشت خورده است و متهم یک وثیقه دو میلیارد تومانی نیز برای ادامه بررسی پرونده به اجرا گذشته است.

Print Friendly
کدخبر : 105783
دیدگاه خود را به ما بگویید.