تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ تیر ۹۷.::. ساعت : ۴:۱۵ ب.ظ

   108 بازدید

محمد مهدی شهریاری : مدیران استان باید نسبت به اجرای سیاست های دولت بویژه در حوزه اشتغال اهتمام ویژه داشته باشند.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد : مدیران استان باید نسبت به اجرای سیاست های دولت بویژه در حوزه اشتغال اهتمام ویژه داشته باشند.

 محمد مهدی شهریاری در هفتمین جلسه کارگروه اشتغال استان که عصر روز یکشنبه با حضور اعضای این کارگروه در محل استانداری برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت تسریع در روند جذب اعتبارات طرح اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: اجرای طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای دولت اهمیت ویژه ای دارد.

شهریاری افزود: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور دولت تلاش دارد با استفاده از منابع مختلف گام های موثری در راستای ایجاد اشتغال در کشور بردارد فلذا از مدیران استانی انتظار می رود نسبت به اجرای سیاست های دولت بویژه در حوزه اشتغال اهتمام ویژه داشته باشند.

وی در ادامه به شرایط کنونی کشور اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی که شرایط ویژه و جهادی برای کشور است همه باید با همراهی، همدلی و عمل به وظایف خود سعی کنیم کشور را از این شرایط عبور دهیم و هزینه های بسیار کمتری را در قبال این تحولات بپردازیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از مدیران و مسئولان اقتصادی استان خواست با برگزاری جلسات تنظیم بازار و جلسات مستمر با اصناف،  تولید کنندگان و اقشار مختلف مردم ضمن مطلع شدن از شرایط روز، تصمیم گیری های لازم را جهت رفع مسائل و مشکلات نیز اتخاذ کنند.

شهریاری با بیان اینکه در شرایط اقتصادی امروز، بحث های فساد و رانت خواری نیز زیاد می شود، افزود: مردم علی رغم تحمل مشکلات اقتصادی، به هیچ وجه تحمل تبعیض، فساد و رانت خواری را ندارند فلذا لازم است برای جلوگیری از بروز این نوع مسائل نظارت کافی را داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت : تسهیل کار سرمایه گذاران برای نقش آفرینی سریع تر آنان در توسعه استان در صدر اولویت های مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

رضا حسینی بیان کرد: متاسفانه عملکرد برخی از بانک های عامل در این زمینه قابل قبول نیست و مسوولان این بانک ها باید تحرک چشم گیری را از خود نشان دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی هم با اشاره به اینکه تاکنون ۲۰ هزار و ۲۰ نفر از این استان در سامانه کارا ثبت نام کرده اند، گفت: ۱۷ هزار و ۶۸ نفر در بخش اشتغال پایدار و مابقی نیز در بخش اشتغال فراگیر هستند.

 رضا نقی زاده افزود: برای بخش اشتغال پایدار ۲ هزار و ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که تاکنون ۶۴۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی ادامه داد: طبق آمار اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آذربایجان غربی مقام دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی پایدار طرح های روستایی، عشایری را در بین ۳۱ استان کشور کسب کرده است.
وی افزد: طرح اشتغال پایدار روستایی از جمله طرح های اقتصادی دولت تدبیر و امید در راستای ارتقای شاخصه های اشتغال بوده که از اواخر سال گذشته کلید خورده است.
نقی زاده ادامه داد: اگر استان در این زمینه پیشتازی خود را حفظ کند می تواند تسهیلات دیگر اشتغالزایی علاوه بر سهم خود را جذب و در اختیار متقاضیان قرار دهد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بیان کرد: در بخش اشتغال فراگیر نیز سه هزار و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: برای ۸۵۰ طرح تصویبی آذربایجان غربی چهار هزار و ۳۹۱ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که اگر این امر محقق شود برای پنج هزار و ۷۴۸ نفر اشتغال ایجاد می شود.
وی ادامه داد: در سامانه کارورزی آذربایجان غربی نیز ۱۱ هزار و ۴۴۲ نفر ثبت نام کرده اند که ۹ هزار و ۴۲۹ نفر آنان واجد شرایط هستند و از این تعداد نیز ۳۱۹ نفر از خدمات کارورزی بهره مند شده اند.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی نیز در هفتمین جلسه کارگروه اشتغال استان حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115489
دیدگاه خود را به ما بگویید.