تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۲:۴۷ ب.ظ

   44 بازدید

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: آمریکا تاب و توانی در مقابل قدرت منطقه ای و فرامنطقه ای ایران ندارد.

 جوان پرس : فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: آمریکا تاب و توانی در مقابل قدرت منطقه ای و فرامنطقه ای ایران ندارد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری صبح امروز در نشست گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه استان که با حضور اعضای هیات رئیسه خانه مطبوعات استان برگزار شد ، اظهار داشت: خبرنگاران در جامعه ما جایگاه شایسته‌ای را به خود اختصاص داده اند که این امر نشان دهنده جایگاه ویژه خبر و خبرنگاری است.

وی، افزود: خاصیت خبر این است که باعث بهبود شرایط شده و موجبات تقویت جامعه را فراهم سازد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، سرعت در تصمیم‌گیری و حق‌گویی را لازمه انجام درست ماموریت‌های خبرنگاران دانست و گفت: حق گویی، حق محوری و حق طلبی ویژگی خبرنگار است و باید در این مسیر با تمام توان قدم بردارید.

وی، ابراز داشت: نقش خبرنگار و اصحاب رسانه در دوران دفاع مقدس به خوبی نمایان است و همه مسئولین و رزمندگان به نقش تاثیرگذار اصحاب رسانه در ثتبیت رشادت‌ها معتقد هستند.

سردار شهسواری، با اشاره به تلاش دشمن در حوزه متزلزل کردن ایمان مردم، خاطرنشان کرد: اینکه امروز دشمن به عملیات روانی روی آورده امری است که توسط خبرنگاران به‌عنوان افسران جنگ نرم شناسایی شده و باید در برابر این گونه تهدیدات روش درست از سوی این فعالان اتخاذ شود.

وی، با تاکید بر لزوم نگاه خوشبینانه توسط اصحاب رسانه به رفتار مسئولین پرتلاش و مردمی ، بیان داشت: باید حقایق را آن‌گونه که هست برای مردم بیان کنیم و روحیه امید و شادمانی را در میان مردم و عموم اقشار جامعه ایجاد کنیم.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی  با اشاره به بازدید کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار نفر از ۲۸ استان کشور در مناطق عملیات استان حضور داشتند اما با وجود اینکه آذربایجان غربی جز ۵ استان درگیر در دفاع مقدس بوده متاسفانه هنوز زیر ساخت و یادمانهایی که در شان این استان و مناطق عملیاتی باشد را ندارد که لازم است مسئولین در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه در آذربایجان غربی  گفت: وظیفه رسانه ها در مقابل جنگ نرم دشمن دفاع از ارزشهای نظام است.

یوسف حق دوست  افزود:دشمن در امپراتوری رسانه حملات خود را از طریق فضای مجازی، ماهواره و رسانه ها آغاز کرده که باید رسانه ها با تمام قوا در مقابل این جنگ نرم ایستادگی و از ارزشهای نظام دفاع کنند.

وی با بیان اینکه باید اهداف نظام واسلام را درجهان گسترش دهیم افزود: رسانه و قلمی که آزاد باشد و از هیچ قدرتی نهراسد تاثیرگذارتر از رسانه های قدرتمند با زر و زور است.

پیربوداقی رئیس خانه مطبوعات آذربایجچان غربی نیز در این نشست تصریح کرد: مطبوعات رکن چهارم دموکراسی و ناظران بی ادعا اما قدرتمند جامعه هستند.

وی با تاکید براینکه در سیستم رسانه ای استان باید همگرایی و همدلی بیشتر شود افزود:مطبوعات باید آسیب های اجتماعی موجود را شناخت  و تا می توانند از سیاست زدگی دورباشند و با بیان چالشها و مشکلات جامعه در راستای حل معضلات یاری رسان باشند.

 در پایان مراسم از زحمات و تلاش های یکسال خبرنگاران و اصحاب رسانه تجلیل به عمل آمد.

تاکید فرمانده سپاه شهدای  استان بر لزوم نگاه خوشبینانه رسانه ها به رفتار مسئولین مردمی

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116446
دیدگاه خود را به ما بگویید.