تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۴:۱۹ ب.ظ

   178 بازدید

حجت‌الاسلام قریشی : عادات نادرست چهارشنبه سوری مثل پرش از آتش که مصداق آتش پرستی،گره زدن سبزه، پخش آجیل مشکل ‌گشا، نحس بودن ۱۳ فروردین و خرافاتی از این قبیل تنها با هدف سرگرم کردن مردم است و باید از آن‌ها پرهیز کنیم.

جوان پرس : نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با تاکید بر پرهیز از اختلافات قومی گفت : تعصب‌های قومی از افکار دوران جاهلی است.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه آذربایجان غربی دارای قومیت و ادیان مختلفی است افزود: بیان مسائل قومیتی پیمودن راه شیطان است و باید از این مباحث دوری شود.

وی با تاکید بر حفظ وحدت در میان تمام قومیت ها و ادیان اظهارداشت: تعصب‌های قومی از افکار دوران جاهلی بوده و نباید این افکار در این زمان وجود داشته باشد و همه اقوام در کنار هم زیر علم اسلام زندگی کنند و ایجاد اختلافات میان اقوام از کارهای دشمنان بوده که به‌وسیله این اختلافات سعی در تضعیف مسلمانان دارند.

امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به سالروز ولایت حضرت فاطمه اظهارداشت: قبل از اسلام زنان ارزش کمی داشته و با ورود اسلام، اسلام ارزش بسیاری برای زنان قائل شد و مردان و زنان در یک‌مرتبه و ارزش قرار گرفتند و امروز  ارزش زن به حدی است که انسان دیگری را تربیت کند و عامل تربیت پیشرفت جامعه شود.

وی ادامه داد: حاکم اسلامی باید به گونه عمل کند که احکام دین در آن رعایت شود و مسئله حجاب یکی از احکام مورد تأکید در اسلام است و در برخی از موارد احکامی خلاف احکام اسلام توسط روحانیون بیان می‌شود که امر دلخواه دشمنان است که باید از بروز آن در جامعه جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام قریشی در بخش دیگری از سخنان خود به آداب و رسوم نادرست در آستانه آغاز سال نو اشاره کرد و افزود: عادات نادرست چهارشنبه سوری مثل پرش از آتش که مصداق آتش پرستی،گره زدن سبزه، پخش آجیل مشکل ‌گشا، نحس بودن ۱۳ فروردین و خرافاتی از این قبیل تنها با هدف سرگرم کردن مردم است و باید از آن‌ها پرهیز کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ضمن تقدیر از زحمات قرارگاه حمزه(ع) سپاه در خصوص محرومیت‌زدایی و اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند، تلاش این قرارگاه در حوزه مبارزه با فقر در کنار رسیدگی به وضعیت امنیت کشور را ستودنی عنوان کرد.

حجت‌الاسلام قریشی، از نهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز به دلیل توجه ویژه به اقشار محروم جامعه تقدیر کرد و گفت: بر اساس گفته مسئولین این نهاد، واریز حقوق با تدابیر ریاست کمیته امداد از محرومین آغاز شده و پس از نیروهای شرکتی و قراردادی نوبت به نیروهای رسمی می‌رسد که این مورد جای تقدیر و بسط به سایر ادارات نیز دارد.

امام جمعه ارومیه همچنین ظرفیت های بخش کشاورزی استان را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: محصولات کشاورزی در استان مشکلات صادراتی دارند که مسئولان استانی باید به آن توجه کنند و آن را مرتفع کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112537
دیدگاه خود را به ما بگویید.