تاریخ انتشار :سه شنبه 12 آگوست 14.::. ساعت : 8:51 ق.ظ

   248 بازدید

صلاح الدین دمیرتاش در یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، انتخاب او به عنوان رئیس جمهور ترکیه را تبریک گفت.

 

 به گزارش خبرگزاری کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و نامزد مورد حمایت کردهای هوادار پ.ک.ک در یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، انتخاب او به عنوان رئیس جمهور ترکیه را تبریک گفت.

 

بر اساس اطلاعیه ای که نسخه ای از آن از دفتر مرکزی حزب دموکراتیک خلق ها برای کردپرس ارسال شده، دمیرتاش در گفتگو با اردوغان، برای وی آرزوی موفقیت نموده و ابراز امیدواری کرد که در دوره ی ریاست جمهوری اردوغان، تلاش برای استقرار دموکراسی و آرامش با مشارکت همه ی  گروه های سیاسی میسر شود.
دمیرتاش همچنین در تماس تلفنی با اکمل الدین احسان اوغلو نامزد احزاب ملی گرا، میزان آرای او را شایان تحسین و قابل توجه دانست و برای احسان اوغلو آرزوی موفقیت کرد.

دمیرتاش در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه با کسب 9.8 درصد از آرای مردم این کشور، مورد توجه محافل سیاسی و رسانه ای ترکیه قرار گرفته و تحلیل گران سیاسی این کشور بر این باورند که آرای قابل توجه دمیرتاش نمادی از حمایت کردها و ترک ها از مذاکرات صلح بین ترکیه و پ.ک.ک است.

احمد هاکان تحلیل گر مشهور حریت و سی.ان.ان ترک به این موضوع اشاره نموده که دمیرتاش در همه ی 81 استان ترکیه از مردم رای گرفته و این موضوع نشان می دهد که او حتی در استان هایی که به عنوان قلعه ی ملی گرایان ضدکُرد شناخته می شوند، توانسته اعتماد ترک ها را کسب کند.

Print Friendly
کدخبر : 44651
دیدگاه خود را به ما بگویید.