تاریخ انتشار :جمعه ۳ آذر ۹۶.::. ساعت : ۶:۳۰ ب.ظ

   467 بازدید

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی : در مهرماه سالجاری، 3 هزار و 60 دانشجو در مراکز مختلف استان جذب شده است.

جوان پرس : رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی از تحصیل 9 هزار و 300 دانشجو در 25 مراکز مختلف آذربایجان غربی خبر داد.

 میرحسن رسولی صدقیانی در همایش رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با روسای مراکز آموزشی علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی که در ارومیه برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر 9 هزار و 300 دانشجو در 25 مرکز آذربایجان غربی (15 مرکز ارومیه و 10 مرکز شهرستانی )مشغول به فعالیت هستند تصریح کرد: از این تعداد دانشجو 70 درصد در رشته های مدیریت، 17 درصد در رشته های صنعتی، 4 درصد کشاورزی و 10 درصد در بخش فرهنگ و هنر در حال تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه از بدو تاسیس این دانشگاه 33 هزار نفر فارغ التحصیل شده اند ضمن ارائه سیمای کلی از فعالیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی در ربع قرن فعالیت این دانشگاه، دانشگاه جامع علمی کاربردی را دانشگاهی نسل سومی و کارآفرین دانست که در راستای تضمین کیفیت آموزشی، ماموریت گرایی، و توسعه کارآفرینی گام برداشته است.

وی در خصوص رشته محل های ارائه شده در مهر ماه امسال نیز گفت: درمهرماه امسال 235 کد رشته محل در اختیار سازمان سنجش قرار داده بودیم که در نهایت در 197 رشته محل دانشجو پذیرش شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی با تاکید براینکه از سال 93 تاکنون در جذب دانشجو روند صعودی داشته ایم، جذابیت رشته های مهارتی، ایجاد فضای کار و اشتغال پایدار را از جمله دلایل افزایش جذب دانشجو در این دانشگاه عنوان کرد و افزود: در مهرماه سالجاری، 3 هزار و 60 دانشجو در مراکز مختلف استان جذب شده است.

وی کیفیت و کمیت مدرسان دانشگاه را از ارکان کیفیت آموزش عنوان کرد و افزود: 2 هزار و 264 نفر مدرس از سامانه این دانشگاه کد مدرسی دریافت کرده اند که در حال حاضر یک هزار و 500 نفر از این اساتید در سامانه فعال هستند.

رسولی ادامه داد: در طی فراخوان جذب مدرس بهمن سال گذشته نیز که یک هزار و 114 نفر متقاضی ثبت نام کرده بودند که در نهایت بعد از طی مراحل گزینشی و مصاحبه علمی 110 نفر برای ادامه کار به هیئت اجرایی جذب معرفی شدند.

وی در فعالیت های فرهنگی دانشجویی دانشگاه با اشاره بر اینکه در حوزه فرهنگی، جز استان های برتر هستیم افزود: 17 انجمن فعال و 15 کانون فرهنگی و هنری در مراکز استان در حال فعالیت هستند و تعداد 25 طرح انجمن های علمی و دانشجویی در این حوزه به تصویب رسیده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی همچنین حمایت از طرح های کارآفرینی، برگزاری کارگاه های مهارت افزایی مانند اشتغال هوشمند، کسب عنوان غرفه برتر نمایشگاه هفته پژوهش در سال گذشته و حضور در نمایشگاه بیست و پتنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه را از جمله فعالیت های واحد پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان عنوان کرد.

وی در خصوص برنامه های در دست اجرای این دانشگاه نیز گفت: ارتقاع کیفیت آموزشی، اجرای طرح پایلوت در دو مرکز جهاد دانشگاهی و بوکان، بروزرسانی سرفصل های به صورتی که 60 درصد سرفصل ها عملی و 40 درصد نظری باشند، توسعه مراکز کارآفرینی، رشد و نوآوری، اجرای طرح نیازسنجی مشاغل استانی، توامنمندسازی کارکنان واحد استانی و انعقاد تفاهم نامه ها با با دانشگاه مادر و استانداری آذربایحان غربی با هدف بهبود کیفیت آموزش به ویژه در دوره های مهارتی را از جمله اقدامات پیشروی این دانشگاه برشمرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109604
دیدگاه خود را به ما بگویید.