تاریخ انتشار :شنبه ۱۰ فروردین ۹۲.::. ساعت : ۱۰:۵۶ ق.ظ

   518 بازدید

 مردم باید با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید در حرم رضوی، افرادی شایسته، لایق و کاردان را برای اداره جامعه انتخاب نمایند.
 
جوان پرس : مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری ، در خصوص زمان بندی شروع دستور انتخابات اظهار کرد: با توجه به زمان بندی ابلاغی از سوی وزارت کشور، دستور شروع انتخابات مجلس خبرگان رهبری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری به ترتیب از 15 فروردین، 21 فروردین و 17 اردیبهشت ماه صادر خواهد شد.
 
 
كاظم علی نژاد  در گفتگو با خبرنگار ایرنا و سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، به اهمیت برگزاری انتخابات در نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: نظام اسلامی یک نظام مردمی است و در واقع مردم یکی از پایه های اساسی و اصلی تشکیل حکومت اسلامی می باشند و ارزش، جایگاه و نقش بسزایی را در این میان ایفا می کنند.
 
 
وی اضافه کرد: مردم در انتخابات های مختلف نقش خاص خود را دارند و با حضور خود در این صحنه ضمن تعیین سرنوشت سیاسی کشور منتخبین خود را در انتخابات ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس خبرگان رهبری  انتخاب می کنند.
 
 
علی نژاد ادامه داد: مردم باید با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید در حرم رضوی، افرادی شایسته، لایق و کاردان را برای اداره جامعه انتخاب نمایند.
 
 
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری با بیان اینکه انتخابات در هر دوره ای پراهمیت است نیز گفت: انتخابات های پیش رو در سال 92 دارای اهمیت ویژه ای می باشند چرا که دشمنان نظام و انقلاب برای جلوگیری از الگو شدن نظام جمهوری اسلامی در دنیا از هر توطئه و تهدیدی استفاده می کنند بنابراین حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق های رای، اقتدار نظام را تثبیت می کند.
 
 
علی نژاد همچنین به نامگذاری سال جدید به نام “سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی” اشاره کرد و افزود: انتخابات در کشور ما مظهر حماسه سیاسی است و مشارکت گسترده مردم در آن، اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی را در برابر دشمنان نشان می دهد.
 
 
وی با بیان اینکه مسئولان باید از نتیجه انتخابات در جهت رشد و پیشرفت جامعه استفاده نمایند، افزود: ارزش قائل شدن به حضور حماسی مردم در انتخابات یکی از نکاتی است که مسئولان باید به آن توجه نمایند و همچنین انتظار می رود که در انتخابات هر مسئولی به وظیفه خود آگاه باشد و آن را به نحو احسن انجام دهد.
 
 
علی نژاد با تاکید بر اینکه تمام مسئولان باید امانتداری را رعایت کنند ادامه داد: برگزاری انتخابات و شرکت در آن یک تکلیف است و متولیان و مجریان برگزاری آن هم نزد مردم و هم نزد خداوند متعال مسئول هستند بنابراین باید با در نظر گرفتن رضای الهی و آنچه که شایسته نظام اسلامی است برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور تلاش نماییم.
 
 
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با تمهیدات اندیشیده شده در استان برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات اظهار کرد: در راستای ارائه آموزشهای لازم به مجریان و متولیان برگزاری انتخابات در استان، همایشی تحت عنوان همایش آموزشی- توجیهی فرمانداران و بخشداران استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در ارومیه برگزار شد که نتایج مطلوبی را در آگاه سازی و شفاف سازی وظایف و تکالیف محوله در امر برگزاری انتخابات در پی داشته است.
 
 
علی نژاد اضافه کرد: شناسایی مراکز شعب اخذ رای با GIS، فراهم نمودن زیرساخت های لازم و آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی و آماده نمودن برگه تعرفه های رای گیری از دیگر اقداماتی است که در استان برای برگزاری مطلوب انتخابات های پیش رو صورت گرفته است.
 
 
وی ادامه داد: در هر یک از شعب اخذ رای در استان، سه صندوق برای اخذ رای در خصوص انتخابات ریاست جمهوری،‌ انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود خواهد داشت.
 
 
علی نژاد در خصوص تعداد صندوق های اخذ رای در استان نیز گفت: تعداد صندوق های اخذ رای ثابت و سیار شهری به ترتیب 798 صندوق و 141 صندوق می باشد و 1911 صندوق اخذ رای روستایی ثابت و همچنین 255 صندوق سیار روستایی برای رای گیری در سطح روستاهای استان تعبیه شده است.
 
 
وی تعداد برگه تعرفه های پیش بینی شده برای رای گیری در سطح استان را نیز 2 میلیون و 266 هزار برگه اعلام کرد.
 
 
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری همچنین در رابطه با بحث نظارت بر انتخابات اظهار کرد: نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری توسط شورای نگهبان صورت می گیرد و مجلس شورای اسلامی نیز کار نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را بر عهده دارد.
 
 
علی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند در انتخابات باید همه سلیقه ها و جریانهای سیاسی معتقد به نظام جمهوری اسلامی حضور داشته باشند چرا که انتخابات مخصوص یک جریان و سلیقه خاص سیاسی نیست بلکه وظیفه و حق همه کسانی که دل در گرو منافع ملی و استقلال کشور دارند ، حضور در انتخابات است بنابراین روی گردانی از انتخابات مناسب کسانی است که با نظام اسلامی مخالفند .
 
 
وی ادامه داد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، رأی مردم تعیین کننده نهائی در انتخابات است بنابراین تشخیص مردم در شناخت اصلح مهم است و مردم باید با تحقیق از افراد مورداطمینان و دقت در کاندیداها به فرد اصلح برسند .
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 15123
دیدگاه خود را به ما بگویید.