تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۸:۰۳ ق.ظ

   211 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: ۶۰ مرکز بهداشتی تا اواخر تابستان امسال در آذربایجان غربی افتتاح شده و ۱۲۴ مرکز نیز تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

جوان پرس : رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: ۶۰ مرکز بهداشتی تا اواخر تابستان امسال در آذربایجان غربی افتتاح شده و ۱۲۴ مرکز نیز تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

جواد آقازاده در دومین همایش خیرین سلامت آذربایجان غربی که در سالن سالن آمفی تئاتر بانک صادرات برگزار شد اظهار کرد: در زمستان سال 94 هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت شکل گرفت و مدیریت هیئت مجمع خیرین از افراد فعال در این زمینه شکل گرفته و یک مجمع غیر دولتی است.

آقازاده تصریح کرد: پس از شکل گرفتن این هیئت مدیره این مجمع باید تشکلی سازمان دهی می‌شد که این سازماندهی در آذربایجان غربی شکل گرفت و قسمت‌های اجرایی نیز شروع به کار کردند و روابط عمومی و شماره حساب بانکی به منظور دریافت کمک‌های برای این امر ایجاد شد.

وی افزود: ما نیز وظیفه داشتیم که نیاز‌های آذربایجان غربی را در مجمع خیرین مطرح کنیم که بر اساس اولویت‌ها کمک‌هایی که در سطح استان شکل می‌گیرد جهت دهی شود به طرف مشکلاتی که مردم دارند و اولویت بندی شود و در دانشگاه علوم پزشکی نیز با برگزاری جلساتی اولویت‌های استان مشخص شد.

آقازاده گفت: آن چیزی که برای ما اهمیت داشت بحث خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های بهداشتی و مراکز جامع سلامت بود و در طی مدت یک سال بعد از طرح تحول سلامت نیز 180 خانه بهداشت توسط دانشگاه علوم پزشکی ساخته شد و مراکز جامع و پایگاه‌های بهداشت نیز احداث شد.

وی گفت: 450 هزار نفر نیز در مناطق حاشیه نشین تحت پوشش قرار گرفتند و تمامی این کار‌ها به منظور دسترسی بیشتر و بهتر مردم به امکانات بهداشتی و درمانی انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: تفاهم نامه‌ای بین وزارت بهداشت، استانداری آذربایجان غربی و دانشگاه علوم پزشکی امضا شده است که 60 درصد از ساخت تعداد 340 مرکز بهداشتی را وزارت خانه عهده دار شد و از 40 درصد باقی مانده نیز 15 درصد بر عهده استانداری و 25 درصد نیز بر عهده دانشگاه است.

وی افزود: از تعداد 340 مرکز بهداشتی که در تفاهم نامه ذکر شده است 60 مورد آن‌ها تا آخر تابستان افتتاح می‌شود و تعداد 124 مورد از آن تعداد نیز تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

آقازاده گفت: بیمارستان زنان نیز در خیابان حسنی ارومیه به مدت یک ماه است که شروع به احداث شده و تا آخر امسال نیز این پروژه به اتمام می‌رسد و از خیرین نیز در روند این پروژه درخواست همکاری داریم و بیمارستان حضرت آیت اله خویی نیز در شهرستان خوی امسال به بهره برداری می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی تصریح کرد: در بحث تحول سلامت کارهای عظیمی صورت گرفته است و منابع دولت نیز محدود است بنابراین خیرین نیز باید در این بحث کمک کنند که سال گذشته 10. 5 میلیارد تومان در آذربایجان غربی کمک‌های نقدی و غیر نقدی انجام شد و در سال‌های گذشته در استان حمایت و بودجه کمی در اختیار ما قرار داده شد است ولی با این حال در تلاش خود را بیشتر کرده‌ایم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 106556
دیدگاه خود را به ما بگویید.