تاریخ انتشار :پنجشنبه 19 مارس 15.::. ساعت : 4:00 ب.ظ

   974 بازدید

axe mr meshkini_thum

از مهمترین مزیت های تراکتورهای تولیدی در ارومیه، مصرف انرژی پایین آنهاست که در صادرات این محصول نیز نقش مهمی دارد.

جوان پرس : مدیرعامل تراکتورسازی ارومیه گفت: طراحی و تولید تراکتور ویژه مزارع برنج در سه ماه آخر سال آینده در ارومیه انجام می‌شود.

axe mr meshkini_thum

 

مرتضی مشکینی اظهار داشت: امسال تراکتورسازی ارومیه تراکتور ملی باغی را طراحی و به تعداد بیش از یک هزار دستگاه تولید و به بخش باغبانی کشور وارد کرد.

مدیرعامل تراکتورسازی ارومیه تصریح کرد: با توجه به ظرفیت کشور در بخش باغی، باید بخش باغی را تقویت و تجهیز کنیم تا راندمان مکانیزاسیون افزایش یابد و در این مسیر خوشبختانه تراکتورسازی ارومیه در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند تمامی نیاز بخش باغبانی کشور را  تامین کرده تا کشور نیازی به واردات تراکتور باغی نداشته باشد.

وی با تاکید براینکه در تلاش برای رفع نواقص جزئی این تراکتور هستیم، افزود: تولیدات تراکتورسازی ارومیه یک سوم قیمت تمام شده مشابه خارجی هستند بنابراین امسال محصول جدیدی با نام ITM470 در تراکتورسازی تولید و طراحی شده و در این باره، طراحی آن تکمیل بوده تا جایی که ۱۲۳ دستگاه آن در دو روز گذشتنه وارد بازار شده است.

مشکینی با بیان اینکه انتظار می‌رود با آغاز فصل کاری در باغات، درخواست برای خرید این نوع تراکتور افزایش یابد، تصریح کرد: این تولید در مناطق مختلف کشور امتحان شده و بازخورد آن دریافت می‌شود گرچه این تراکتور دومنظوره طراحی شده و در بخش باغی و زراعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل تراکتورسازی ارومیه با اشاره به مشخصات این تراکتور افزود: این تراکتور موتور سه سیلندر داشته و صرفه‌جویی انرژی در آن قابل توجه است و رونمایی این محصول در اردیبهشت سال آینده است و در این راستا در سال اقتصاد مقاومتی سه محصول جدید وارد بازار شد تا سندی باشد براینکه ایرانیان توانایی انجام هر کاری را دارند.

وی از طراحی و تولید تراکتور ویژه مزارع برنج در سه ماه آخر سال آینده خبر داد و گفت: پیش‌بینی تولید این تراکتور ۲۱۰ تراکتور است.

 

 مدیر عامل تراکتورسازی ارومیه گفت: تراکتورهای تولیدی این کارخانه به ۳۰ کشور دنیا صادر می شود.

مرتضی مشکینی  افزود: آفریقای جنوبی، عراق، افغانستان، سودان، ونزوئلا و تاجیکستان از جمله کشورهای هدف صادرات این کارخانه به شمار می روند.

وی با اشاره به فعالیت سه کارخانه تراکتورسازی در شمالغرب کشور، اضافه کرد: تولید تراکتورهایی با توان ۳۰ تا ۷۰ اسب بخار به تراکتورسازی ارومیه واگذار شده و در حال حاضر حدود هشت نوع محصول در این کارخانه به تولید می رسد.

وی اظهار کرد: پیش از وضع تحریم ها، قطعات تراکتور در داخل تولید و موتور آن از آلمان و ایتالیا وارد می شد ولی در زمان اجرای تحریم ها علیه ایران با کار جهادی در سال گذشته توانستیم موتور را نیز به صورت بومی تولید کنیم.

مدیرعامل شرکت تراکتورسازی ارومیه ادامه داد: در سال جاری، یک هزار و ۳۸۳ دستگاه تراکتور در این کارخانه تولید شده که ۹۱۳ دستگاه باغی و ۴۷۰ دستگاه زراعی باغی هستند.

مشکینی گفت: این آمار ۲۰ درصد بیشتر از تولید تراکتور در سال گذشته بوده است.

وی افزود: هدف گذاری تولیدی تراکتورسازی ارومیه برای سال آینده دو هزار و ۴۳۰ دستگاه است و امیدواریم با تحقق آن، شاهد رشد ۸۶ درصدی تولید در سال آینده باشیم.

او اظهار کرد: از مهمترین مزیت های تراکتورهای تولیدی در ارومیه، مصرف انرژی پایین آنهاست که در صادرات این محصول نیز نقش مهمی دارد.

Print Friendly
کدخبر : 63294
دیدگاه خود را به ما بگویید.