تاریخ انتشار :جمعه ۳ آذر ۹۶.::. ساعت : ۷:۰۴ ب.ظ

   596 بازدید

سرداز عابدین خرم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در نشست خبری: از مهم ترین اهداف کنگره ملی ۱۲۰۰۰ شهید آذربایجان غربی ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و حفظ روحیه جهادی در استان است

جوان پرس : فرمانده سپاه شهدا در آذربایجان غربی ازتالیف و چاپ 170 اثرعلمی، پژوهشی و ادبی در حوزه شهادت و دفاع مقدس در استان خبرداد.

سردارعابدین خرم در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در ستاد کنگره ۱۲هزارشهید استان افزود: تاکنون 70 عنوان رمان، داستان سرگذشت نامه و کار پژوهشی در خصوص شهدا و 100 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس برای اقشار مختلف تالیف و چاپ شده که در کنگره 12 هزار شهید استان رونمایی می شود.

وی با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در طی 7 سال گذشته تاکنون در راستای برگزاری هرچه بهتر کنگره 12 هزار شهید استان خاطر نشان کرد: چاپ650 هزار برگ سند به عنوان اثر فرهنگی و علمی در استان، تولید 15 نرم افزار چندرسانه ای از شهدای شاخص استان، تولید 30 مستند از زندگی شهدا، ساخت و تکمیل دهکده مقاومت و المان های شهدا بخشی از اقدامات در این حوزه است.

سردار خرم ادامه داد: چاپ فرهنگ اعلام شهدای استان به عنوان منبع پژوهشی و تحقیق برای نسل بعدی، چاپ کتاب 10 هزار نامه دانش آموز به 10 هزار شهید، ساخت 100 المان شهری با تصاویر شهدا و توزیع 4 هزار سبد کالا به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان از اقدامات دیگر کنگره 12 هزار شهید استان خواهد بود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری گنگره 12 هزار شهید استان اظهار کرد: تقویت هویت دینی و ملی به عنوان ابزار مقابله با نفوذ همه جانبه دشمن، بهره گیری از تمامی ابزار های نوین رسانه و فضای مجازی برای انتقال پیام شهدا به نسل امروزی، جریان سازی ممتد برای عبرت گیری و الگو پذیری نسل جوان، بخشی از اهداف برگزاری این کنگره است.

سردارخرم با اشاره به ۶اجلاسیه کنگره ۱۲هزارشهید استان تصریح کرد: اجلاسیه اول پس از همه پرسی کردستان عراق،۱۰‌ابان بمنظور بیان یک نه، بزرگ به همه پرسی شمال عراق و نشان ‌دادن وحدت و انسجام بین اقوام برگزارشد و اجلاسیه فرهنگ و آموزش ، نیز 4 آذر با هدف آشنا کردن دانش آموزان با ایثارگری های دانش آموزان و معلمان شهید استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اجلاسیه بانوان کنگره و 680 شهیده زن مسلمان استان افزود: رسالت بانوان انقلابی و شهادت طلب و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی کارویژه این اجلاسیه است.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: در اجلاسیه ایثارگران، خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران سرافراز استان به عنوان جامعه ایثارگری در جهت توسعه گفتمان انقلابی گردهم می ایند.

سردار خرم بااشاره به اجلاسیه روحانیت در استان افزود: 87 شهید روحانی از آذربایجان غربی تقدیم انقلاب شده که این اجلاسیه با محوریت مفاهیم قدسی جهاد و شهادت و مقابله با تفکرات مسموم تکفیری و تروریستی برگزار می شود.

وی گفت: اختتامیه 6 اجلاسیه مذکور همزمان با اختتامیه کنگره ملی 12 هزار شهید خواهد بود که با شعار محوری،” آذربایجان جانباز خامنه ای دن آیرلماز” برگزار می شود.

وی بر ضرورت پشتیبانی همه جانبه از ولایت به عنوان عاملی که نظام را از بن بست ها خارج کرده تاکید کرد و افزود: آذربایجان به عنوان سر ایران ، با ولایت و رهبری در این کنگره تجدید میثاق می کند.

سردار خرم با اشاره به اضمحلال حکومت خودساخته جریان تکفیری داعش در سوریه و عراق تصریح کرد: گروهک تکفیری داعش با بدست گرفتن بخشی از جغرافیای این دو کشور برای خود حکومتی فرضی ساخته بودند و امت اسلامی را به چالش کشاندند که با تلاش نیروهای مقاومت از لحاظ فیزیکی از صحنه جغرافیایی محو شدند که امید است با وحدت و انسجام اسلامی از لحاظ فکری نیز جریان های ضد دینی که ساخته استکبار جهانی است نیز محو شوند.

وی با اشاره به اینکه 11 شهید اقلیت مذهبی از آذربایجان غربی تقدیم انقلاب شده است تصریح کرد: اقلیت های مذهبی نقش مهمی در وحدت موجود دارند ودر آذربایجان غربی به عنوان رنگین کمان اقلیت ها و مذاهب، نمونه بی نظیری از وحدت را شاهدیم.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی با اشاره به ساخت فیلم شهید امینی و باکری افزود: فیلم شهید امینی در مرحله تولید است و مشکلات مالی پروژه و تحقیقات بیشتر در خصوص شخصیت شهید باکری توسط کارگردان بخشی از دلایل علت عقب ماندگی در کار تولید سریال شهید باکری می توان عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109607
دیدگاه خود را به ما بگویید.