تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۸ ب.ظ

   132 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی بر راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی تاکید کرد و گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی هیچ منافاتی با محیط زیست ندارد.

جوان پرس  : مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی  بر راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی تاکید کرد و گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی هیچ منافاتی با محیط زیست ندارد.

 «جلیل جباری» در نشست دهیاران روستاهای هدف گردشگری استان که در محل سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان غربی برگزار شد، ضمن اعلام این موضوع افزود: استاندار استان تاکید ویژه ای به راه اندازی این اقامتگاه ها داشته و نگاه فراتری نسبت به وضع موجود دارد.

وی گفت: دولت تدبیر و امید سعی دارد جریان مهاجرت از روستاها به شهرها را از طریق ایجاد فرصت های شغلی معکوس کند و حمایت از توسعه اقامتگاه های بوم گردی نیز در این راستا است.

جباری در ادامه به تشریح طرح اقامتگاه بوم گردی پرداخت و گفت: هر فردی که در روستاهای هدف گردشگری ساکن است و فضایی برای پذیرایی از مهمانان و مسافرین داشته باشد می تواند با ثبت نام در سامانه مربوطه و یا مراجعه به کارشناسان ما با یک برنامه ریزی ساده و هماهنگی با دستگاه های مرتبط اقدام به تبدیل محل سکونت خود به واحد اقامتگاه بوم گردی کند.

 مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی افزود : ما آماده ایم تا پروسه پاسخ به استعلامات را کوتاه کرده و دهیاران محترم نیز بایستی ضمن معرفی روستا و متقاضیان منطقه باید دقت کنند که درحوزه گردشگری در منطقه ایشان چه کارهایی می توان انجام داد .

جباری ادامه داد: با راه اندازی اقامتگاه ها ی بوم گردی درآمد منطقه افزایش یافته و می توان برای ایجاد و بهبود زیرساختهای گردشگری برنامه ریزی کرد و باید بدانیم که نه تنها ایجاد این اماکن نه تنها به محیط زیست ضرری نداشته بلکه بعنوان صنعتی سبز ؛ علاقه مندان به طبیعت را نیز اسکان خواهد داد .

او در انتها خطاب به دهیاران گفت : با توجه به پتانسیل های بالقوه مناطق و روستاهای هدف گردشگری استان انتظار می رود دهیاران در بحث معرفی جاذبه های گردشگری با اجرای برنامه های جشنواره های فرهنگی اقدام به معرفی آداب و سنن روستا و منطقه خود نمایند و ما نیز در این زمینه به آنها کمک خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114056
دیدگاه خود را به ما بگویید.