تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۴۰ ب.ظ

   697 بازدید

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی از تصویب منطقه ویژه اقتصادی بوکان، سرو و ارومیه خبر داد.

جوان پرس : سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی از تصویب منطقه ویژه اقتصادی بوکان، سرو  و ارومیه خبر داد.

” اصغر سلیمی” سلامی با اشاره به جلسه  (یکشنبه 5 آذر) کمیسیون گفت: در این جلسه لایحه 8 منطقه آزاد تجاری صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی بررسی شد.

وی در حالی که با خانه ملت گفت وگو می کرد گفت: در این لایحه آمده بود که این چه برون در گلستان، مهران در ایلام، اردبیل، سیستان در سیستان و بلوچستان، مریوان و بانه در کردستان، جاسک در هرمزگان، بوشهر و قصر شیرین در کرمانشاه به عنوان 8 منطقه آزاد تجاری تبدیل شوند که رای لازم را کسب کرد.

وی بیان کرد: علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد تا منطقه ویژه امیرآباد در استان مازندران به منطقه آزاد اقتصادی تجاری تبدیل شود که به تصویب اعضای کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور رسید.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این لایحه فسا در استان فارس، ابرکوه و میبد در یزد، زنجان، گچساران در کهگیلویه و بویراحمد، سرو و ارومیه در آذربایجان غربی، خاف و قوچان در خراسان رضوی، خرم آباد در لرستان، تاکستان در قزوین، شاهین شهر در اصفهان به عنوان منطقه ویژه اقتصادی معرف شده بود که مورد تصویب اعضای کمیسیون قرار گرفت.

سلیمی با بیان اینکه ساوجبلاغ نیز در استان البرز به عنوان منطقه ویژه اقتصادی دارویی شناخته شد، ادامه داد: در استان یزد علاوه بر شهرستان ابرکوه و میبد، با پیشنهاد آقای صباغیان، بافق نیز به عنوان مناطق ویژه اقتصادی اضافه شد، علاوه بر آن بوکان نیز به عنوان منطقه ویژه اقتصادی اضافه شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در این قانون آمده بود که واردات کالا به صورت مسافری به هر میزان از مناطق یاد شده به سایر مناطق کشور ممنوع است، که این موضوع در کمیسیون رای نیاورد و حذف شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109680
۲ دیدگاه

  1. اورموی مسلمان گفت:

    مناطق آزاد به یک آفت بزرگ تبدیل شده اند، آفت این مناطق این است که از ابتدا سنگ بنای انها از طریق تامین عوارض گذاشته شده واین مقوله منجر به غلبه واردات بر صادرات گردیده است!!!!
    مناطق ازاد تجاری کلاه شرعی قاچاق و قاچاقچیان قلدر یقه سفید هستند!!! آذربایجان قریب بویژه شهرستان های (کلان شهرهایش) :اورمو،بوکان ،خوی ،میاندوآب نیاز به تاسیس کارخانجات مادر همان کارخانه هایی که در استان های درجه یک :تهران،اصفهان،مشهد،سمنان،کرمان و حتی شهرستان هایی چون کاشان و سیرجان و رفسنجان و…. هستند،نیاز مبرم و حیاتی دارند. نه به منطقه سراسر کلاه برداری و داد و ستاد قلدرها!!

    • علی گفت:

      کاملا با نظرتون موافقم ، به جای افزایش تعداد مناطق آزاد و یا ویژه اقتصادی در سطح استان زیرساخت های این استان باید بهبود پیدا بکنن . جاده های مواصلاتی استان ، پایانه های مرزی ، 3 فرودگاه استان ، خط ریلی بین المللی در استان ، دانشگاه ها و مراکز علمی استان ، صنعت گردشگری و توریسم در استان باید تقویت بشن همه این موارد به اضافه حمایت کامل و بدون قید و شرط از بخش خصوصی و احداث کارخانه های تولیدی در استان همه و همه مهم تر از ایجاد مناطقی است که سودش را نه مردم استان بلکه دیگران میبرند ، امیدوارم این مطالب دیده بشن

دیدگاه خود را به ما بگویید.