تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۹:۴۴ ق.ظ

   654 بازدید

اسقف اعظم خلیفه گری آشوری کلدانی کاتولیک ارومیه : در حال حاضر ، ارومیه به عنوان یکی از شهرهایی است که پیروان ادیان مختلف در آن در کنار هم به خوبی زندگی می کنند.

جوان پرس :  توماس میرم، اسقف اعظم خلیفه گری آشوری کلدانی کاتولیک ارومیه در مراسم اختتامیه و تجلیل ششمین سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه ها که در تالار  وحدت مجتمع فرهنگی و هنری  برگزار شد، تعامل را حافظ احترام به یکدیگر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر، ارومیه به عنوان یکی از شهرهایی است که پیروان ادیان مختلف در آن در کنار هم به خوبی زندگی می کنند.

وی اضافه کرد: این شهر را می توان الگویی برای دیگر کشورهای جهان دانست.

او عامل اساسی در پیشرفت و توسعه روزافزون کشورمان در ابعاد مختلف اعم از صنعتی، علمی و پژوهشی و سایر عرصه‌ها را وجود ثبات، امنیت و آرامش همه‌جانبه در مناطق مختلف دانست و افزود: امنیت و نظم نیز در سایه تلاش مسئولان تحقق یافته است.

میرام با اشاره به اینکه امنیت ملی را نمی‌توان با هیچ چیز معاوضه کرد‌ و با نقدینگی نیز نمی‌توان آن را به دست آورد، گفت: اینکه هیچ کشوری در دنیا توان تجاوز و حمله به خاک کشور ایران را ندارد، از قدرت ملت ‌سرچشمه می‌‌گیرد.

وی اصحاب رسانه و خبرنگاران را در به دست آوردن اتحاد و همدلی عوامل موثر و کلیدی دانست و بیان داشت: مطبوعات باید از تریبون که در اختیار دارند، برای بیان دغدغه‌ها و مسائل اقشار مختلف مردم حداکثر استفاده را بکنند.

اسقف اعظم خلیفه‌گری کلدانی، آشوری و کاتولیک آذربایجان با اشاره به اینکه اتحاد و زندگی مسالمت‌آمیز مردم ارومیه نه‌تنها برای سایر استان‌ها بلکه برای سایر مناطق کشورمان نیز الگویی زنده و برجسته به شمار می‌‌رود، خاطرنشان کرد: باید قدردان چنین مردمی باشیم.

میرام با اظهار به اینکه قومیت‌‌های مختلف، پیروان ادیان توحیدی و گویش‌های گوناگون بدون هیچ‌گونه مشکل و کوچکترین تنش در کنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیز داشته و با آرامش کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: بنابراین ارومیه را به مثابه یک باغچه پر از گل‌های زیبا و خوشبو باید تلقی کنیم.

وی بر ضرورت ایجاد شناخت بین اقوام مختلف با یکدیگر تاکید و تصریح کرد: در صورت وجود شناخت و الفت بین اقوام گوناگون می‌توان انس و الفت بیشتری بین قومیت‌ها شاهد بود، حال آنکه در صورت فقدان شناخت، به منزله غریبه با یکدیگر رفتار خواهند کرد.

اسقف اعظم خلیفه‌‌گری کلدانی، آشوری و کاتولیک آذربایجان با اظهار به اینکه اصحاب رسانه در شکل گیری اتحاد و همدلی بین اقوام و ادیان نقش تاثیرگذار و کلیدی ایفا می‌کنند، بیان داشت: از این ظرفیت عظیم نهفته در رسانه باید استفاده حداکثری به عمل آورد.

وی اظهار کرد: رسانه ها و مطبوعات صدای منعکس کننده وضعیت جامعه هستند و باید به وظیفه خود در این خصوص در راستای شناساندن بیشتر وضعیت شهر ارومیه در خصوص زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف به دیگر کشورهای جهان به خوبی عمل کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 67077
دیدگاه خود را به ما بگویید.